W Stargardzie zakończyły się mistrzostwa w Scrabble

Wioletta Mordasiewicz
Dwa dni trwały III Otwarte Mistrzostwa Stargardu w Scrabble. Dziś w Klubie Wojskowym przy ul. 11 Listopada wręczono nagrody zwycięzcom.

Mistrzem Stargardu został mieszkaniec Nysy.

Dwa dni trwały III Otwarte Mistrzostwa Stargardu w Scrabble. Dziś w Klubie Wojskowym przy ul. 11 Listopada wręczono nagrody zwycięzcom. Mistrzem Stargardu został Dariusz Kosz z Nysy. Drugie miejsce zajął Dawid Pikul z Poznania, a trzecie - Kazimierz Merklejn ze Szczecina. Najlepszą debiutantką była Magdalena Głowacka z Polic. Najlepszy w zawodach strzeleckich, które przy okazji rozegrano, był Sławomir Piotrowski z Deszczna.

W turnieju wzięło udział 61 uczestników. Do Stargardu zjechali oni z całej Polski m.in. ze Szczecina, Warszawy, Wrocławia, Krakowa, Lipian czy Polic. Ze Stargardu wystartowała trójka graczy. Agata Kuć zajęła 27. miejsce, za nią uplasowała się jej mama Dorota. Dariusz Kuć zajął 36. miejsce.

- Ubolewamy, że stargardzianie nie chcą brać udziału w tego typu turniejach, tylko grają w scrabble w domach - mówi rodzina Kuciów, która była współorganizatorem mistrzostw.

Organizatorami turnieju byli ponadto szczeciński Klub Scrabblowy Blank, Polska Federacja Scrabble oraz Klub Wojskowy 12 Brygady Zmechanizowanej. Stargardzki turniej jest jednym z trzydziestu zaplanowanych na ten rok przez PFS.
Zmagania będą się odbywać w różnych miastach Polski.