MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W Stargardzie otwierają żłobek i przedszkola

Grzegorz Drążek
Grzegorz Drążek
Od 12 maja rodzice będą mogli posyłać dzieci do miejskiego żłobka i przedszkoli w Stargardzie. Co czwarty rodzic w Stargardzie czeka na ponowne otwarcie tych placówek. Osoby zainteresowane posłaniem do nich dzieci najpierw muszą zadzwonić lub napisać maila

Rząd zdecydował niedawno, że żłobki i przedszkola mogą zostać na nowo otwarte od 6 maja. Ostateczne decyzje podejmują samorządy.

- W naszym mieście ponad 25 procent rodziców oczekuje wznowienia działalności publicznego żłobka i przedszkoli - informują miejscy urzędnicy. - Wychodząc naprzeciw osobom, które muszą lub chcą wrócić do pracy, placówki w Stargardzie znów będą dla nich dostępne. Jednocześnie chcąc dopełnić wszystkich niezbędnych przygotowań, przesunęliśmy termin ich otwarcia na wtorek, 12 maja.

W Stargardzie na nowo otwartych zostanie siedem miejskich przedszkoli i żłobek.

- Każdy z obiektów jest odpowiednio przygotowywany pod względem sanitarnym i proceduralnym - zapewniają pracownicy magistratu. - Kadra żłobka i przedszkoli zrobi wszystko, by na ich terenie były zachowane wszelkie rygory higieniczne. Trzeba jednak pamiętać, że dużą rolę w tym zakresie odegrają również sami rodzice i opiekunowie. Wysyłając swoje dziecko do placówki, powinni wykazać się dużą odpowiedzialnością i wypełnić wszystkie instrukcje GIS, MZ i MEN. Nie można zapominać, że w całym kraju wciąż trwa stan epidemii, a liczba zachorowań - póki co - stale rośnie.

Rodzice, którzy chcą skierować dzieci do żłobka lub przedszkola, muszą najpierw skontaktować się z placówką telefonicznie lub mailowo.

Miejscu urzędnicy przypominają także wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Zdrowia i Ministra Edukacji Narodowej dla rodziców:

- aby zapewnić dziecku odpowiednią opiekę podczas pobytu w placówce, przekaż dyrektorowi istotne informacje o stanie jego zdrowia,

- zaopatrz swoje dziecko, jeśli ukończyło 4. rok życia, w indywidualną osłonę nosa i ust podczas drogi do i z placówki,

- przyprowadź do placówki dziecko zdrowe - bez objawów chorobowych,

- nie posyłaj dziecka, jeżeli w domu przebywa ktoś na kwarantannie lub w izolacji. Wówczas wszyscy musicie pozostać w domu oraz stosować się do zaleceń służb sanitarnych i lekarza,

- wyjaśnij dziecku, żeby nie zabierało niepotrzebnych przedmiotów czy zabawek,

- regularnie przypominaj dziecku o podstawowych zasadach higieny. Podkreśl, że powinno unikać dotykania oczu, nosa i ust, często myć ręce wodą z mydłem i nie podawać ręki na powitanie,

- zwróć uwagę na odpowiedni sposób zasłania twarzy podczas kichania czy kasłania. Pamiętaj, że Ty także powinieneś je stosować, bo dziecko uczy się przez obserwację dobrego przykładu.

od 7 lat
Wideo

Jak politycy typują wyniki polskiej reprezentacji?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński