W środę koniec sezonu 2021/22 na regionalnych boiskach

W dwóch meczach barażowych piłkarze Regi zdobyli już osiem bramek
W dwóch meczach barażowych piłkarze Regi zdobyli już osiem bramek fot. przemysław Skiba/rega trzebiatów facebook
PIŁKA NOŻNA. W środę poznamy zespół, który wywalczy miejsce w IV lidze oraz ekipy, które będą grać w okręgówkach.

Do grona czwartoligowców chciałaby powrócić po rocznej przerwie Rega Trzebiatów. Rok temu zabrakło jej dosłownie punktu, by pozostać w tej klasie rozgrywkowej. W tym sezonie wydawało się, że będzie trzecią drużyną grupy I okręgówki. Ale udanym finiszem wyprzedziła Gryfa Kamień Pomorski i zameldowała się w barażach.

W pierwszej rundzie pokonała po dogrywce Odrę Chojna, w drugiej na wyjeździe Wiekowiankę Wiekowo. W środę o godz. 18 w Trzebiatowie spotkanie z Błękitnymi II Stargard.

Stargardzianie sami są sobie winni, że jeszcze nie zakończyli sezonu. W dwóch meczach zostali ukarani walkowerami, bo niezbyt skrupulatnie sprawdzili, kto może grać w IV lidze, a kto nie. Co prawda stracili tylko punkt (na murawie padł remis 3:3), ale stało się to po meczu z Raselem Dygowo. Gdyby utrzymany został remis z boiska - dziś to Rasel grałby w barażu.

W środę o godz. 18 powinny rozpocząć się cztery spotkania decydujące o miejscach w Klasach Okręgowych. Gospodarzami będą zespoły z A Klas, a gośćmi ekipy z okręgówek.

Polonia Giżyn po wygranej 5:1 z Hubertusem Biały Bór podejmie Pomorzanin Sławoborze. Kasta Majowe (3:2 wcześniej z Arkadią Malechowo) zagra z Masovią Maszewo, Płomień Myślino (1:0 z Orłem Pęzino) z Błękitnymi Pomierzyn, a Czcibor Cedynia (2:0 z Grotem Gardno) ze Stalą Lipiany.

Zwycięzcy wszystkich spotkań uzyskają awans. Jeśli będą remisy po regulaminowych 90 minutach - sędziowie zarządzą dogrywki, a następnie rzuty karne.