Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W sobotę w końcu otworzą Arkońską i Niemierzyńską

mdr
Przebudowa dwóch ważnych dla Niebuszewa i Niemierzyna ulic trwała prawie dwa lata.
Przebudowa dwóch ważnych dla Niebuszewa i Niemierzyna ulic trwała prawie dwa lata. Andrzej Szkocki
Koniec utrudnień na Niebuszewie. Odnowione ulice zostaną otwarte w sobotę 1 grudnia przed południem. Przebudowa ulic Arkońskiej i Niemierzyńskiej rozpoczęła się w lutym ubiegłego roku.

Inwestycja obejmowała bardzo duży zakres prac sprowadzający się do gruntownej przebudowy obu arterii pomiędzy ulicą Bułgarską, a pętlą tramwajową. W praktyce to tak, jak by powstały w mieście od podstaw dwie nowe ulice. Dodajmy, że odcinek pomiędzy ul. Papieża Pawła VI a ul. Bułgarską wraz z budową nowego wiaduktu wchodził w zakres piątego etapu Obwodnicy Śródmiejskiej.

Niejako przy okazji prowadzonych prac zmodernizowano też skrzyżowanie alei Wyzwolenia z ulicami Słowackiego i Krasińskiego, na które od wielu lat narzekali nie tylko kierowcy, ale również mieszkańcy kamienic, atakowani każdego dnia hałasem. Zmodernizowano również fragment al. Wyzwolenia od ul. Długosza do ul. Słowackiego.

- Inwestycja niesie za sobą szereg udogodnień dla wszystkich użytkowników ruchu - mówi Dariusz Wołoszczuk z biura informacji miasta. - Zakres prac obejmował wymianę sieci trakcyjnej i torowisk co sprawa, że podróż tramwajem jest bezpieczniejsza i może odbywać się w bardziej komfortowych warunkach.

Na ulicy Arkońskiej wytyczony został zapowiadany przez radnych buspas (bardzo za nim optowały przedsiębiorstwa autobusowe). Na wysokości przystanków wybudowane zostały specjalne wyniesienia w celu uspokojenia ruchu.

Na obu ulicach wybudowane zostały nowe chodniki. Kierowcy pojadą po równym asfalcie, który zastąpił nierówną kostkę. Pomyślano też o rowerzystach. Z myślą o nich powstała ścieżka rowerowa.
W ramach modernizacji ulic przebudowana została cała infrastruktura podziemna, pamiętająca jeszcze czasy przedwojenne.

Inwestycja dofinansowana była ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego. Koszt inwestycji wyniósł około 54 milionów złotych. Prace wykonywało konsorcjum Energopol Szczecin - ZUE S.A. Kraków.

Gwoli ścisłości, w harmonogramie inwestycji zapisano, że zostanie ona ukończona do "sierpnia 2012 r.".

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński