MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W ramach projektu zdobywają zawód bez względu na wiek [WIDEO, ZDJĘCIA]

Anna Folkman
Anna Folkman
Trwają szkolenia w ramach „Fabryki Aktywności Zawodowej” organizowane przez Izbę Rzemieślniczą Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Szczecinie. Dzięki nim osoby bezrobotne mogą zdobyć zawód, np. kucharza. Chętni mogą się już zgłaszać do kolejnej edycji FAZ.

W ramach projektu kilkanaście osób codziennie, przez trzy miesiące, szkoli się z zakresu gastronomii w restauracji Korner przy ul. Jagiellońskiej.

- Uczestnicy przygotowują tutaj różne potrawy, poznają tajniki gastronomii - mówi Jolanta Zagrodny- Kuczer z firmy szkoleniowej J&B Elita. - Panie chcą nauczyć się gotowania, niektóre z nich nigdy tego nie robiły. Przygotowujemy je do pracy w gastronomii, bo obecnie w tym zakresie ciągle brakuje rąk do pracy. Panie chętnie się uczą i mają nadzieję, że w przyszłości znajdą zatrudnienie.

Z projektu skorzystali m.in. szczecińscy seniorzy z Fundacji Humanum (B)est, chociaż do FAZ zgłaszać się mogą osoby już po 30 roku życia. W ramach projektu oferowane są różne szkolenia.

Obecnie trwa nabór do przyszłorocznej edycji projektu. Projekt "Fabryka Aktywności Zawodowej" przewiduje dla każdego uczestnika/uczestniczki nie tylko poradnictwo pracy, ale przede wszystkim szkolenie zawodowe zakończone zewnętrznym Egzaminem Zawodowym dającym tytuł Czeladnika w zawodach do wyboru.

- To może być cieśla i stolarz budowlany, dekarz i blacharz budowlany, monter instalacji budowlanych, murarz i tynkarz, posadzkarz, technolog robót wykończeniowych w budownictwie, mechanik maszyn i urządzeń, opiekun osoby starszej, asystent osoby niepełnosprawnej, kucharz, cukiernik lub inne zawody deficytowe według zapotrzebowania - wymienia Dorota Miśkiewicz z Izby Rzemieślniczej Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Szczecinie. - To także trzymiesięczny płatny staż zawodowy u zachodniopomorskich pracodawców.

ZOBACZ TEŻ:

W Barometrze zawodów 2019 znalazła się lista 10 najbardziej poszukiwanych pracowników. Są to przedstawiciele zawodów trwale deficytowych, których brakuje we wszystkich prognozach związanych z badaniem. Sprawdź, jakie kwalifikacje stanowią gwarancję zatrudnienia.

TOP 10 najbardziej deficytowych zawodów w Polsce. Znasz je?

O tym, czy uczestnik projektu otrzyma szkolenie zawodowe czy staż zawodowy decydują zapisy Indywidualnego Planu Działań.

Projekt skierowany jest do osób w wieku 30 lat i więcej, które są bierne zawodowo, znajdują się w szczególnie trudnej sytuacji na rynku pracy i zamieszkują teren naszego województwa.

CZYTAJ TEŻ:

- To już trzecia edycja FAZ, ale trwa już nabór uczestników do kolejnego projektu - dodaje Miśkiewicz. - Największym zainteresowaniem cieszą się zawody cukiernika i kucharza oraz opiekuna. Zdecydowanie więcej jest tutaj pań. Niektórzy uczestnicy poprzednich projektów kończą właśnie szkolenie i już wiedzą, że będą mogli liczyć na zatrudnienie.

Więcej informacji oraz dokumenty rekrutacyjne można znaleźć na stronie: www.irszczecin.pl.

Ambitny Korposzczur czy Stary Wyjadacz? Jakim typem pracownika jesteś? [QUIZ]

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Euro 2024: STUDIO-EURO ODC-3 PRZED MECZEM POLSKA - AUSTRIA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński