W powiecie stargardzkim darmowa pomoc prawna przez internet

Grzegorz Drążek
Grzegorz Drążek
Jeśli trzeba dostarczyć do starostwa jakieś dokumenty, to można to zrobić przez punkt podawczy, wejście od strony parku 3 Maja
Jeśli trzeba dostarczyć do starostwa jakieś dokumenty, to można to zrobić przez punkt podawczy, wejście od strony parku 3 Maja Tadeusz Surma
Bezpłatna pomoc prawna na terenie powiatu stargardzkiego, świadczona w formie bezpośrednich spotkań z mieszkańcami, została zawieszona. Teraz można się w tej sprawie kontaktować przez internet. Kontakt telefoniczny możliwy jest tylko w sytuacji, gdy ktoś nie ma internetu.

- Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Sprawiedliwości, wprowadzony w kraju stan epidemii wykluczył możliwość nieodpłatnej pomocy prawnej w powiecie stargardzkim, świadczonej bezpośrednio w wyznaczonych punktach - poinformowali pracownic stargardzkiego starostwa. - Możliwość wizyt interesantów została zawieszona do odwołania.

Punkty w powiecie stargardzkim, w których świadczona była nieodpłatna pomoc prawna, są obecnie zamknięte. Jak informują powiatowi urzędnicy, poradnictwo prawne przeniosło się do internetu.

Na stronie internetowej www.powiatstargardzki.pl można pobrać wniosek, który należy wypełnić i w formie skanu przesłać pocztą elektroniczną na adres mailowy stowarzyszenia@powiatstargardzki.pl wpisując w tytule "Nieodpłatna pomoc prawna".

- W informacji podajemy inicjały, to jest pierwsze litery naszego imienia i nazwiska - wyjaśniają pracownicy stargardzkiego starostwa. - Jej integralną częścią jest skan lub zdjęcie wypełnionego i podpisanego wniosku.

Powiatowi urzędnicy podkreślają, że jeśli chodzi o uzyskanie pomocy prawnej obowiązuje obecnie kontakt internetowy. Ale jest wyjątek.

- W wyjątkowej sytuacji, gdy dostęp do internetu nie jest możliwy, osoba potrzebująca nieodpłatnej pomocy prawnej lub poradnictwa obywatelskiego, korzystając z telefonu może ustnie złożyć taki wniosek, co zostanie odpowiednio odnotowane przez osobę odbierającą tego rodzaju oświadczenie - informuje starostwo.

Wtedy należy telefonować do Biura Polityki Społecznej w stargardzkim starostwie pod numer 91-480-49-19 lub 91-480-49-23, od poniedziałku do piątku w godzinach 8-15.

- Pracownicy biura odpowiadają również telefonicznie na szereg innych pytań, dotyczących nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego świadczonych w powiecie stargardzkim, zachęcając - jeśli tylko to możliwe - do wykorzystywania elektronicznych narzędzi kontaktu - wyjaśniają powiatowi urzędnicy.

To kolejna zmiana w funkcjonowaniu stargardzkich jednostek powiatowych wprowadzona w związku z epidemią koronawirusa. Całkowicie została zawieszona bezpośrednia obsługa petentów w stargardzkim starostwie. Wszystkie sprawy załatwiane są przez internet, telefonicznie i za pośrednictwem poczty. Adres: Starostwo Powiatowe w Stargardzie, ul. Skarbowa 1, 73-110 Stargard. Nr tel. kancelarii ogólnej 91-480-48-00, 91-480-48-04. Email: starostwo@powiatstargardzki.pl

- Mimo obowiązującego stanu epidemii, starostwo powiatowe realizuje wszystkie zadania i usługi na rzecz mieszkańców - zapewnia starostwo.

Jeśli zachodzi konieczność dostarczenia do urzędu dokumentów, to należy skorzystać ze skrzynki podawczej, która jest za drzwiami wejściowymi starostwa przy ulicy Skarbowej 1 od strony parku 3 Maja.

Kto chciałby zgłosić się po poradę do powiatowego rzecznika konsumentów, może telefonować pod numer 91-480-48-42 lub skorzystać z poczty elektronicznej pisząc na adres rzecznikkonsumenta@powiatstargardzki.pl. Można też kontaktować się poprzez profil społecznościowy Facebook o nazwie Powiatowy Rzecznik Konsumentów - Edyta Domińczak.

Religia i etyka w szkole. Kto ma kształcić nauczycieli etyki?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie