Miasto do jutra ma otrzymać gwarancję bankową wykonawcy, by podpisać z nim umowę. Przedstawiciele firmy już dwukrotnie przekładali termin.

Konsorcjum firm Astaldi S.p.A. i Ghella S.p.A. po raz drugi poprosiło o przesunięcie terminu podpisania umowy. Przedstawiciele firmy Astaldi przekonują, że będą gotowi do końca miesiąca lipca. Tym razem pod pismem informującym o problemach z uzyskaniem bankowych gwarancji podpisał się przedstawiciel włoskiego koncernu Marco Girros.

"Współpracujący z Konsorcjum zespół banków, który wkrótce wystosuje pismo tłumaczące tę zwłokę, jest w trakcie uzgadniania tekstu zabezpieczenia i procedury wystawienia wspólnej gwarancji" - czytamy w piśmie otrzymanym od Astaldi i dalej: "Zgodnie z zapewnieniami powinniśmy być gotowi do końca bieżącego miesiąca."

Świnoujście jest o krok od rozpoczęcia budowy historycznej dla miasta inwestycji. Włodarze w tej chwili czekają na niezbędną dokumentację i równocześnie prowadzą działania związane z budową.

- Widzieliście Państwo kiedyś, jak wierci się tunel? Krótka animacja, jak to wygląda, została przedstawiona na seminarium na temat stałego połączenia pomiędzy wyspami Wolin i Uznam, które odbyło się na początku lipca. Polecam - zachęca Janusz Żmurkiewicz, prezydent Świnoujścia na swoim oficjalnym profilu na FB.

Więcej o budowie tunelu w Świnoujściu: