MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W niedzielę 25. finał WOŚP na Łasztowni

Małgorzata Klimczak
Małgorzata Klimczak
25. finał WOŚP w ten weekend w Szczecinie.
25. finał WOŚP w ten weekend w Szczecinie.
W tym roku główna szczecińska impreza WOŚP będzie w Starej Rzeźni.

Już w niedzielę, 15 stycznia, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra 25. raz. Dochód ze zbiórki i wszelkich licytacji zostanie przekazany na zakup sprzętu medycznego ratującego życie chorym dzieciom i osobom starszym.

W 2016 roku udało się pobić rekord i zebrać ponad 72 miliony złotych.

QUIZ:

Co wiesz o finałach WOŚP? Sprawdź swoją wiedzę o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy!

- Szczecińskie atrakcje przygotowane na niedzielny finał zachęcają do całodniowej zabawy - informuje Robert Grabowski ze Szczecińskiej Agencji Artystycznej. - Od godz. 12 na najmłodszych czekać będą warsztaty artystyczne i plastyczne. W holu Starej Rzeźni odbywać się będą pokazy taneczne. Sala Iluzjon zostaje przejęta przez znanych szczecińskich artystów, którzy na Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy zaprezentują swój repertuar, ale nie zabraknie także niespodzianek.

Usłyszymy takie zespoły jak: Hot Rain, Arfik, Ohokoko, Jackpot, Antiplan oraz Curcuma. Przebojem może stać się spotkanie z bohaterami Gwiezdnych Wojen.

Niedzielny obiad na Łasztowni przygotują gwiazdy telewizyjnych programów kulinarnych. Wszyscy zgromadzeni będą mogli skosztować przepysznych potraw przygotowywanych na wielkich patelniach. W Szczecinie gotować będą : Diana Volokhova (Masterchef) oraz Adrianna Marczewska (Top Chef).

O godz. 14 startuje tradycyjny bieg „Policz się z cukrzycą”. Na miejscu będzie można wykonać podstawowe badania medyczne oraz oddać krew. Swoje miasteczka namiotowe przygotowały także takie instytucje jak: Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Wielonarodowy Korpus Północ-Wschód, OSP Gryf, OSP Szczecin. Będzie karuzela z XIX wieku. Swoje stroje oraz broń zaprezentuje także Grunwaldzka Chorągiew Kazimierza V.

Wszystkie instytucje włączające się w wielkie pomaganie Jurkowi Owsiakowi deklarują moc atrakcji, która czeka na każdego kto przyjdzie na Łasztownię. Będzie okazja by spróbować prawdziwej wojskowej grochówki czy wreszcie przyjrzeć się z bliska profesjonalnemu sprzętowi wojskowemu.

Około 400 wolontariuszy z 9 sztabów w Szczecinie oraz ze sztabów w wielu miastach w regionie zbiera pieniądze na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W tym roku pod hasłem „Mierzymy wysoko”. Pieniądze mają być przeznaczone dla oddziałów pediatrycznych i geriatrycznych.Zobacz więcej: WOŚP w Szczecinie: W sztabach liczą pieniądze. 12 mln w całym kraju

WOŚP w Szczecinie: Wolontariusze - to dzięki nim zbieramy dz...

Cały dzień odbywać się będą licytacje cennych przedmiotów przekazanych przez mieszkańców miasta, a także gadżetów związanych z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.

O 20.30 odbędzie się tradycyjne światełko do nieba.

Na prawobrzeżu na finał WOŚP zaprasza w godz. 13-18 Galeria Gryf. Na wszystkich czekać będzie rozświetlona scena, na której odbędą się licytacje gadżetów z autografami najpopularniejszych polskich gwiazd, celebrytów i muzyków oraz konkursy poprowadzone przez aktora Macieja Musiała.

Atrakcje przygotowała także galeria Atrium Molo.

Zobacz także: WOŚP w Szczecinie. Dlaczego warto pomagać? Łukasz Berezak: Liczy się każdy grosz

Polecamy na gs24.pl:

Miejsce strzelaniny w Mediolanie. Tutaj zginął poszukiwany terrorysta  Anis Amir.

Terrorysta z Berlina zabity w strzelaninie WIDEO Ciało polsk...

Gs24.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński