W meczu ze Śląskiem na plus wypadli ofensywni zawodnicy Pogoni Szczecin

(kcp)
Łukasz Zwoliński we Wrocławiu zaliczył asystę, ale miał więcej ciekawych zagrań, dodawał jakości drużynie. Andrzej Szkocki
Oceny piłkarzy Pogoni Szczecin za mecz ze Śląskiem Wrocław (1:1), gdzie 1 to nota najniższa, a 10 najwyższa.

RADOSŁAW JANUKIEWICZ - 6

Wybronił kilka strzałów oddawanych z bliskiej odległości, poprawnie wprowadzał też piłkę do gry. Mimo straconego gola był to dobry występ.

SEBASTIAN RUDOL - 5

Mógł być bardziej skuteczny w ofensywnej grze, dośrodkowaniach i współpracy z kolegami. Miał jedną dobrą piłkę na nodze, ale przestrzelił. W obronie poprawnie.

WOJCIECH GOLLA - 6

Skuteczny w defensywie, nawet jak popełniał błąd, potrafił go szybko naprawić. Poza tym jak zawsze bardziej aktywny przy wyprowadzaniu piłki od kolegów z bloku obronnego.

HERNANI - 5

Raziła asekuracyjność przy wprowadzaniu piłki z własnej połowy. Brazylijczyk wybierał najbezpieczniejsze rozwiązania, co nie prowadziło do niczego konstruktywnego.

HUBERT MATYNIA - 6

Najlepszy z całego bloku obronnego. Nieustępliwy, zaliczył sporo odebranych piłek w pojedynkach jeden na jeden w bocznych sektorach boiska.

ADAM FRĄCZCZAK - 5

Widzieliśmy już lepsze mecze Frączczaka. Był aktywny na skrzydłach, współpracował z kolegami, ale brakowało wypracowania większej liczby klarownych okazji.

MATEUSZ MATRAS - 7

Mógł wyprowadzić Pogoń na prowadzenie po rzucie rożnym w drugiej połowie. Jednak przestrzelił głową. Zaliczył kilka ciekawych podań w środku pola i przechwytów.

RAFAŁ MURAWSKI - 6

Zszedł z boiska w drugiej połowie, co nie zdarza się często. Zwykle kapitan występuje przez pełne 90 minut, bo na zdrowie nie narzeka. Ze Śląskiem zagrał poprawnie.

MAKSYMILIAN ROGALSKI - 6

Przegrał kluczowy pojedynek w powietrzu przy rzucie rożnym wykonywanym przez Śląsk. Wrocławianie wykorzystali sytuację. Poza tym dużo pracował w środku pola.

TAKUYA MURAYAMA - 7

Kilka razy pokazał dobre zgranie z kolegami w akcjach ofensywnych. Razem z Łukaszem Zwolińskim wypracował akcję bramkową.

ŁUKASZ ZWOLIŃSKI - 7

Świetnie zachował się przy pierwszym golu, będąc tyłem do bramki. Zaliczył asystę, ale miał więcej ciekawych zagrań, dodawał jakości drużynie.

JAKUB BĄK - 6

Miał skupić się na ofensywie i zwiększył zagrożenie pod bramką Śląska w ostatnich dwudziestu pięciu minutach. Aktywny na skrzydle i w pojedynkach jeden na jeden.

MACIEJ DĄBROWSKI - BEZ OCENY

Wszedł na boisko dopiero w 90. minucie gry, więc tak naprawdę nie mógł zaprezentować praktycznie niczego. Zmiana miała dać trochę wytchnienia szeregom obronnym.