W III lidze piłkarskiej podwójny falstart naszych drużyn [ZDJĘCIA]

Sebastian Szczytkowski
Pogoń II Szczecin dostała lanie 0:4 od Kotwicy Kołobrzeg. Od falstartu w Koninie rozpoczął rundę wiosenną III ligi piłkarskiej także Świt Skolwin.

Rezerwiści nie postawili oporu silnej personalnie drużynie znad morza. W pierwszej połowie Kotwica Kołobrzeg nie pokonała swojego byłego bramkarza Daniela Kusztana. Udało się to po przerwie i to czterokrotnie. Dubletem popisał się Gracjan Kuśmierek, a po jednym golu dorzucili ex-Flociarze, Dawid Retlewski oraz Michał Ciarkowski.

Na czterech wygranych w lidze i dwóch w Pucharze Polski skończyła się passa Świtu Skolwin. Zespół Wojciecha Polakowskiego przegrał 1:2 z Górnikiem Konin. Drużyna z Wielkopolski strzeliła dwa gole po przerwie i były one karą za niewykorzystane wcześniej przez skolwinian sytuacje podbramkowe. Wynik mógł otworzyć Patryk Bil, jednak po stałym fragmencie trafił w słupek. Przymierzył dopiero zmiennik Charles Nwaogu, ale jego gol w ostatniej minucie regulaminowego czasu nie miał już dużego znaczenia.

- Jesteśmy mężczyznami i przyjmujemy porażkę na klatę. Przyjechaliśmy po zwycięstwo i próbowaliśmy zagrać otwartą piłkę na ile pozwalały na to warunki atmosferyczne. Wygrała drużyna, która była bardziej zdeterminowana i potrafiła szybciej przystosować się do warunków. Nie jesteśmy oczywiście szczęśliwi z powodu porażki w meczu, którego mogliśmy nie przegrać, ale nie składamy broni - mówi trener Polakowski.

Pogoń II Szczecin - Kotwica Kołobrzeg 0:4 (0:0)
Bramki: Kuśmierek 2 (61, 88) Retlewski (63) Ciarkowski (90)
Pogoń: Kusztan - Niepsuj, Kuzko, Sadowski, Pach (41 Sieracki), Smoliński, Kalenik, Furst (62 Wędrychowski), Kozłowski, Żyro, Benyamina.

Górnik Konin - Świt Skolwin 2:1 (0:0)
Bramki: Jaworskyj (48-karny), Przybyszewski (61) - Nwaogu (90)
Świt: Matłoka - Kosacki, Bil, Adamczuk, Nagel (65 Emche), Peda (65 Wyganowski), O. Szczepanik (65 Zieliński), G. Szczepanik (75 Nwaogu), Krawiec, Nagórski.

Pozostałe wyniki 18. kolejki: Lech II Poznań - Bałtyk Koszalin 4:0, Sokół Kleczew - KP Starogard Gdański 1:0, Jarota Jarocin - Wierzyca Pelplin 3:1, Gwardia Koszalin - Radunia Stężyca 1:2, Polonia Środa Wielkopolska - Bałtyk Gdynia 5:0, KKS 1925 Kalisz - Mieszko Gniezno 4:0, Chemik Bydgoszcz - Wda Świecie 3:0 (wo.)