W III lidze piłkarskiej mecze do jednej bramki

jakub lisowski
Rezerwy Pogoni źle wystartowały do rundy wiosennej.
Rezerwy Pogoni źle wystartowały do rundy wiosennej. Sebastian Wołosz
Pogoń II Szczecin oberwała lanie 0:6 od Raduni Stężyca. Zdecydowanie lepiej poszło Świtowi Skolwin, który zwyciężył 4:0.

Radunia to mocarny beniaminek, który nie ma ochoty na dłuższy niż roczny pobyt w trzeciej lidze. Świetnie wystartował, później stracił rytm, ale nadal pozostaje najgroźniejszym konkurentem do awansu dla klubów z Wielkopolski. W Raduni występują piłkarze dobrze znani w pomorskim futbolu Paweł Wojowski czy Artur Formela. W bramce stoi Kacper Tułowiecki, a liderem zespołu jest były reprezentant kraju Rafał Kosznik.

Najważniejszy wpływ na zdemolowanie 6:0 Pogoni II Szczecin miał inny zawodnik. Obrońca Krzysztof Iwanowski strzelił klasycznego hat-tricka w pierwszej połowie po stałych fragmentach. Bez posiłków z pierwszego zespołu drużyna Pawła Crettiego nie potrafiła zatrzymać ataków wicelidera i także po przerwie pozwoliła Raduni trzy razy pokonać Daniela Kusztana. W rundzie wiosennej rezerwiści jeszcze nie zapunktowali, nie strzelili gola, a stracili 10 bramek. Ich bilans wygląda katastrofalnie.

Radunia Stężyca - Pogoń II Szczecin 6:0 (3:0)
Bramki: Iwanowski 3 (4, 14, 30), Stępień (66), Żylski (68), Formela (82)

Łatwiejsze zadanie miał Świt Skolwin, którego przeciwnik Wierzyca Pelplin jest w strefie spadkowej. Z 19 meczów przegrał 15. Ciekawe, że jednym z klubów, którym odebrał punkty, jest Świt. Skolwinianie jeszcze przed zmianą trenera zremisowali bezbramkowo na terenie Wierzycy. W rewanżu byli skuteczniejsi. Już po kwadransie było 2:0, a w drugiej połowie do efektownego wyniku 4:0 doprowadzili Oskar Szczepanik oraz Szymon Emche. Świt nie dał szans swojemu przeciwnikowi i nie złożył broni w walce o miejsce w górnej połowie tabeli.

Świt Skolwin - Wierzyca Pelplin 4:0 (2:0)
Bramki: Nagórski 2 (7, 15), O. Szczepanik (53), Emche (83)
Czerwona kartka: Artur Stawikowski (Wierzyca, 58)

Pozostałe wyniki 19. kolejki: Kotwica Kołobrzeg - Chemik Bydgoszcz 2:1, Bałtyk Koszalin - Polonia Środa Wielkopolska 1:2, Bałtyk Gdynia - Gwardia Koszalin 3:1 , Sokół Kleczew - Jarota Jarocin 2:2, KP Starogard Gdański - KKS 1925 Kalisz 1:3, Mieszko Gniezno - Lech II Poznań 1:0, Wda Świecie - Górnik Konin 0:3 (wo.)

W tabeli Świt jest 11., a Pogoń II - 14.