MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W formie teatru pokazali jak groźne mogą być uzależnienia [ZDJĘCIA]

Celina Wojda
Celina Wojda
„Nie zażywam - to wygrywam” to nazwa trzeciego powiatowego przeglądu małych form teatralnych, w którym uczniowie poprzez sztukę pokazują jak groźne mogą być środki odurzające.

Przegląd został zorganizowany w ZS nr 16. Do rywalizacji przystąpili uczniowie z sześciu szczecińskich szkół. Młodzi artyści, poprzez formy i treści pokazali, że nie warto tracić rodziny, znajomych a przede wszystkim zdrowia i życia, które może być następstwem nawet jednorazowego zażycia substancji odurzającej niewiadomego pochodzenia.

Przedstawienia miały różne formy, od wiersza po śpiew, nie zabrakło również pokazów tanecznych. Każda ze szkół podeszła w sposób poważny do problemu jaki dotyka osoby z problemem uzależnienia od środków odurzających. Każda z grup miała swój własny, oryginalny pomysł, naładowany pozytywną energią oraz ilością różnorakich emocji.

Po zakończonych pokazach, komisja konkursowa przyznała pierwsze miejsca dla SP Nr 71, LO Nr III równorzędnie do Liceum Plastycznych. Każdy zespół otrzymał nagrodę, bez względu na zajęte miejsce. Dodatkowo, przyznano nagrody dla aktorów m.in. za „autentyczną osobowość”. Na zwycięzców z SP 71 czeka jeszcze jedna niespodzianka – udział w wojewódzkim przeglądzie form artystycznych, który odbędzie się w kwietniu.

Przegląd został zorganizowany przez przedstawicieli Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz Urzędu Miasta w Szczecinie jak również funkcjonariuszy Policji.


Polecamy na GS24.pl!

Najlepsza restauracja w Szczecinie. ZOBACZ TOP 10!

Największy architektoniczny absurd Szczecina to...


Studniówki w Szczecinie i Stargardzie. Zobacz mnóstwo ZDJĘĆ!


Szmula, Many, Mikmak. Czy znasz szczecińską gwarę? QUIZ


Gs24.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński