MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W Firmie Tołłoczko wędliny są produkowane w zgodzie z naturą i tradycjami

Wojciech Frelichowski
Wojciech Frelichowski
Firma Tołłoczko
Wędliny produkowane tradycyjnymi, rzemieślniczymi metodami zyskują coraz większe zainteresowanie nabywców. Klienci cenią ich smak, a także to, że są produkowane według tradycyjnych receptur. Tak, jak w Firmie Tołłoczko z Kruszyny koło Słupska.

FIRMA „TOŁŁOCZKO” powstała w 1993 roku. To klasyczne przedsiębiorstwo rodzinne. Oprócz małżeństwa Iwony i Tomasza Tołoczko, w firmie pracuje także ich starszy syn Krzysztof. Ogółem pracuje 14 osób, łącznie z ekspedientkami: w Słupsku przy ul. Kotarbińskiego, w hali Pod Wieżą przy ul. Banacha, w Miastku Hala Mój Rynek i w Kruszynie, gdzie mieści się Zakład Przetwórstwa Mięsa. Główną działalnością FIRMY „TOŁŁOCZKO” jest produkcja i sprzedaż wędlin. Właściciele podkreślają, że wyroby są wytwarzane ze 100-procentowego mięsa bez uzupełniaczy chemicznych.

- Mięso sprowadzamy z Kaszub z rodzinnej ubojni. Nasz dostawca pozyskuje je z niewielkich polskich gospodarstw rolnych - podkreśla Iwona Tołoczko.

Właściciele firmy dbają nie tylko o jakość mięsa. W procesie produkcji wędlin niezwykle istotną kwestią jest drewno stosowane do wędzenia. W zakładzie w Kruszynie wędzenie odbywa się w tradycyjnych wędzarniach opalanych drewnem bukowym, olchowym i drzew owocowych. Aby uzyskać smak, złocisty, naturalny kolor wędzonek i zachować normy unijne dotyczące wędzenia, o drewno należy zabiegać z ponad rocznym wyprzedzeniem.

Drewno jest sezonowane. Konieczne jest też spełnienie surowych unijnych norm w zakresie obecności substancji smolistych. UE dopuszcza 2,5 mq na kilogram produktu. W Firmie Tołłoczko jest to od 0,9 do 1,5 mq.

- Dzięki tym dawnym metodom i własnym recepturom nasze wyroby mają niepowtarzalny smak i aromat, jaki pamiętamy z dzieciństwa - podkreślają właściciele.

Firma Tołłoczko jest członkiem Słupskiej Izby Przemysłowo-Handlowej oraz Cechu Rzemiosł Różnych w Słupsku. Należy również do Stowarzyszenia Inicjatyw Firm Rodzinnych w Warszawie i Fundacji Firm Rodzinnych w Poznaniu. Właśnie rodzinne tradycje, rzetelność oraz wspólne prowadzenie firmy uważają za klucz do sukcesu i uznania klientów. Firma Tołłoczko odnosi sukcesy w prestiżowych rankingach.

W 2018 roku zdobyła Srebrnego Niedźwiedzia-Lider Promocji słupskiej gospodarki, oraz wyróżnienie Orzeł Polskiego Rolnictwa -„Orły Wprost”. Firma zdobyła również tytuł Mistrza Województwa Pomorskiego - Agro Liga 2018 w kategorii Firma i tym samym została nominowana do odznaczeń i wyróżnień na szczeblu krajowym. Ten ogólnopolski konkurs agrobiznesu jest jednym z głównych wyznaczników trendów na polskim rynku rolniczym i przetwórców żywności.Agro Liga jest objęta honorowym patronatem Prezydenta RP.

W tym roku nagrody wręczono podczas gali w warszawskim Belwederze w obecności pary prezydenckiej. Osobiste gratulacje od prezydenta Andrzeja Dudy odebrali Iwona i Tomasz Tołoczko wraz z synem Miłoszem-juniorem.

- Był to dla nas wielki zaszczyt znaleźć się w gronie najlepszych 14 firm, producentów zdrowej żywności oraz 15 gospodarstw rolnych w Polsce - mówi Iwona Tołoczko. Z okazji udziału w gali Agro Ligi, państwo Tołoczko zorganizowali w ogrodach Belwederu stoisko ze swoimi wyrobami. Wśród degustujących była też para prezydencka.

- Pani prezydentowa skosztowała np. galantynę- mięso na ostro z czosnkiem niedźwiedzim, a prezydent podsuszaną kiełbasę gajowego. Wręczyliśmy też parze prezydenckiej kosz degustacyjny naszych wyrobów - opowiada pani Iwona.

Kontakt:
Firma Tołłoczko, Kruszyna 40, 76-251 Kobylnica,
www.tolloczko.com.pl,
email: [email protected],
biuro tel. 730 540 000

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Grecy będą pracować 6 dni w tygodniu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: W Firmie Tołłoczko wędliny są produkowane w zgodzie z naturą i tradycjami - Głos Koszaliński

Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński