W drugiej połowie Sandra Spa Pogoń znalazła sposób na bramkarza [ZDJĘCIA]

Sandra Spa Pogoń wysoko ograła Zagłębie Lubin.
Sandra Spa Pogoń wysoko ograła Zagłębie Lubin. Sebastian Wołosz
Ekstraklasa piłkarzy ręcznych. 20. kolejka rozgrywek - Sandra Spa Pogoń Szczecin wysoko pokonała Zagłębie Lubin i jest naprawdę blisko zapewnienia sobie miejsce w play-offach.

Zagłębie też ma takie ambicje, więc mecz z gatunku „za sześć punktów” szykował się na niezłe widowisko. I takie było, a dla kibiców najważniejsze było to, że główne role odgrywali gospodarze.

Wynik końcowy okazały i na taki Pogoń zdecydowanie zapracowała, ale nerwy też były. Szczególnie na początku - podopieczni Rafała Białego zaczęli bowiem „budować” mur w bramce Zagłębia. Marcin Schodowski odbił kilka rzutów i pokazał, jak wielkim atutem w piłce ręcznej jest bramkarz w formie. Szkoleniowiec Pogoni szczególnie się zdenerwował na Patryka Biernackiego, bo ten po zespołowej akcji wbił się w pole bramkowe i trafił w bramkarza. Po 5 minutach było 0:0, bo po drugiej stronie swoje robił Anton Terekhov. Też miał kilka świetnych obron, ale może nie były tak spektakularne.

Pogoń problemy z bramkarzem Zagłębia miała do przerwy. Mogła wysoko prowadził, ale nie potrafiła wykorzystać m.in. trzech rzutów karnych (z 3 rzucanych).

Po zmianie stron sporo się zmieniło. Schodowski nie odbił kilku rzutów, stracił pewność siebie, a szczecinianie je wzmocnili. Ich przewaga szybko urosła i stąd końcowe wysokie zwycięstwo.

Sandra Spa Pogoń Szczecin - Zagłębie Lubin 28:18 (11:7)

Pogoń: Terekhov, Gawryś - Biernacki 9, Krysiak 4, Matuszak 4, Bosy 3, Horiha 3, Rybski 2, Telenga 1, Krupa 1, Jedziniak 1, Fedeńczak, Zaremba.

Inne wyniki 20. kolejki: Grupa Azoty - MKS 21:21 (k. 8:9), Vive - Wisła 29:20, Gwardia - Wybrzeże 28:21, Górnik - MMTS 32:26, Stal - Chrobry 24:31, Piotrkowianin - Azoty 25:35.