Vistal Gdynia - Pogoń Baltica Szczecin 23:20. Pościg trwał do samego końca

Agata Cebula rzuciła w Gdyni 7 bramek.
Agata Cebula rzuciła w Gdyni 7 bramek. archiwum
Szczypiornistki Pogoni w wyjazdowym meczu w Trójmieście nie prowadziły ani razu, ale dopiero w 59. minucie straciły nadzieję na zdobycie choćby punktu.

Za Pogonią do Gdyni pojechała grupa kilkunastu kibiców. Ich nerwy zostały wystawione na ciężką próbę już od samego początku. Po 11. minutach Vistal prowadził 5:1. Czas wzięty przez trenera gości Adriana Struzika, pozwolił jego podopiecznym w 4 minuty doprowadzić do wyrównania. Na przerwę oba zespoły schodziły przy dwubramkowym prowadzeniu Vistalu.

Pogoń drugą połowę zaczęła równie kiepsko jak pierwszą, zaliczając pierwsze trafienie dopiero w 40. minucie (16:12 dla Vistalu). Jednak przewaga gospodyń zaczęła systematycznie topnieć. Bramka Stefki Agovej w 57. minucie doprowadziła do stanu 20:18 dla gdynianek. W zaciętej końcówce to szczypiornistki z Trójmiasta zachowały więcej zimnej krwi i wygrały różnicą trzech bramek. Dokładnie tyle rzutów karnych obroniła w tym meczu bramkarka Vistalu, Małgorzata Gapska.

Ligę czeka teraz przerwa do początku listopada, bowiem swoje mecze w ramach eliminacji do mistrzostw Europy rozgrywa reprezentacja Polski. 23 października Polki zagrają w Podgoricy z Czarnogórą, cztery dni później w Lublinie z Czechami. Powołania na te spotkania otrzymały Monika Stachowska i Małgorzata Stasiak z Pogoni.

Kolejny mecz szczecinianki rozegrają u siebie 2 listopada z Zagłębiem Lubin.

Vistal Gdynia - Pogoń Baltica Szczecin 23:20 (13:11)
Vistal: Gapska, Kowalczyk - Kalska 2, Niedźwiedź 5, Galińska, Quintino 6, Zych 1, Matyka 6, Khouldi, Duran 1, Kulwińska 2.
Pogoń:Szywierska, Płaczek - Huczko, Jakubowska, Sabała, Stachowska 1, Królikowska 1, Cebula 7, Głowińska 3, Piontke, Agova 5, Szulc, Stasiak 1, Fornalik, Jaszczuk 2.