Vistal Gdynia - Pogoń Baltica 24:20. Kto w finale? Dowiemy się w środę

Hanna Jaszczuk była wyróżniająca się postacią niedzielnego meczu.
Hanna Jaszczuk była wyróżniająca się postacią niedzielnego meczu. Andrzej Szkocki
MKS Selgros Lublin do środy poczeka na rywala w finale Superligi piłkarek ręcznych. W rywalizacji Pogoni z Vistalem jest remis 2:2. Decydujące spotkanie 4 maja w hali przy ul. Twardowskiego (godz.18).

Vistal Gdynia - Pogoń Baltica Szczecin 24:20 (12:12)
Vistal: Gapska - Galińska 7, Janiszewska 4, Matieli 4, Zych 4, Stanulewicz 2, Dorsz 2, Kobylińska 1, Olszowa, Kozłowska, Urbaniak, Radziszewska.
Pogoń: Płaczek, Wierzbicka - Królikowska 5, Noga 3, Stasiak 3, Zawistowska 3, Jaszczuk 2, Bancilon 2, Szczecina 1, Zimny 1, Costa, Cebula, Koprowska, Głowińska.

Po sobotnim zwycięstwie Pogoń w niedzielę źle weszła w spotkanie. Pierwszą bramkę szczecinianki zdobyły dopiero w 5. minucie. Jednak mimo słabego początku, po kwadransie przyjezdne prowadziły 6:7.

Do przerwy był remis, ale po odpoczynku Vistal osiągnął przewagę i nie dał się już dogonić.

- Przed piątym spotkaniem musimy poprawić grę w obronie - oceniła Patrycja Królikowska, skrzydłowa Pogoni, przed kamerami Polsatu Sport.

- Pójdziemy za ciosem i wygramy w Szczecinie - zapowiada Aleksandra Zych, rozgrywająca Vistalu.

Początek środowego meczu o godz. 18. w hali przy ul. Twardowskiego. W finale jest już MKS Selgros Lublin. Mistrzynie Polski w sobotę po raz trzeci pokonały Start Elbląg.