Vineta Wolin wiosną nie traci punktów. Utrzymuje przewagę nad Flotą

Jeziorak (trener Maciej Majewski na zdjęciu) znów stracił zwycięstwo z Zefirem w końcówce meczu. Andrzej Szkocki
Vineta podejmowała we wtorek Rasel Dygowo. Gospodarze odnieśli 10. zwycięstwo na wiosnę. Wygrali 3:1, ale nieźle się przy tym namęczyli.

Możliwe, że świetny początek uśpił czujność lidera. W 8. minucie do siatki trafił Jakub Maszka, po kolejnych pięciu Gracjan Kuśmierek, ale tuż przed końcem I połowy gospodarze popełnili błąd na swojej połowie i Rasel zdobył kontaktowego gola.

Po zmianie stron goście starali się o wyrównującą bramkę, ale Vineta potrafiła się dobrze bronić. Wynik ustalił w 87. minucie Bartłomiej Babiak.

Wygrała też druga w tabeli Flota Świnoujście. Wyspiarze gościli Chemika Police i dopiero w 60. minucie udało im się złamać rywala (gol Romana Dziuby). Między Vinetą i Flotą utrzymuje się sześciopunktowa przewaga.

Bezpiecznej strefy nie goni Jeziorak Szczecin. Sytuacja jest trudna, a po remisie z Zefirem mało zysków. To pechowy przeciwnik dla „szerszeni”. Jesienią Jeziorak prowadził na swoim boisku 3:0, ale gości zdobyli trzy bramki między 88. i 94. minutą. We wtorkowym rewanżu Jakub Wójcik w 37. minucie dał prowadzenie szczecińskiej drużynie, ale tuż przed końcem rywale wyrównali.

Wyniki 29. kolejki
Vineta Wolin – Rasel Dygowo 3:1, Darłovia Darłowo – Sokół Karlino 3:0, Leśnik Manowo – MKP Szczecinek 1:4, Olimp Gościno – Pogoń Połczyn Zdrój 3:1, Zefir Wyszewo – Jeziorak Szczecin 1:1, Hutnik Szczecin – Dąb Dębno 1:2, Ina Goleniów – Wieża Postomino 1:1, Gwardia Koszalin – Biali Sądów 3:2, Flota Świnoujście – Chemik Police 1:0, Błękitni II Stargard – Orzeł Wałcz 1:1.