Vineta Wolin gorsza od Odry Opole. To była bardzo sroga lekcja

(sz)
Vineta jest w trudnej sytuacji przed rewanżem.
Vineta jest w trudnej sytuacji przed rewanżem. Bartek Wutke
Piłkarze Vinety Wolin przegrali 0:2 z Odrą Opole pierwszy mecz w barażu o awans do II ligi. Przewaga zwycięzców była bezdyskusyjna.

Vineta Wolin spisała się znakomicie w III lidze bałtyckiej. W pełni zasłużenie wygrała rozgrywki i zdobyła przepustkę do barażu o awans.

Spotkanie z przedstawicielem silnej grupy śląsko-opolskiej było bolesne. Trzeba powiedzieć otwarcie, że w sobotę progi były za wysokie. Oczywiście Vineta Wolin ma jeszcze szansę na wygranie dwumeczu, ale musi przejść cudowną metamorfozę przed rewanżem w Opolu.

Odra wygrała w Wolinie 2:0 po golach Waldemara Gancarczyka w 80. minucie oraz Dawida Wolnego w 86. Goście czekali długo na chwile radości, ale dominowali przez prawie całe spotkanie.

W pierwszej połowie Vineta ratowała się wybiciami z linii bramkowej, a Niemczyk nie ukarał jej strzałem do siatki z kilku metrów. Ponadto Odra grała perfekcyjnie w obronie.

Kibice, którzy obserwowali wolinian przez cały sezon, byli zaskoczeni obrazem meczu. Odra wytrąciła wszystkie argumenty podopiecznym Pawła Ozgi.

Vineta była najbliżej gola po strzale Tarki, który główkował po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. To była 2. minuta i zapowiadało się, że widowisko będzie zacięte. Szybko jednak zarysowała się dominacja gości.

Bramkarz Odry Opole nie interweniował przez 90 minut. Adam Nagórski walczył jak mógł w przodzie, ale brakowało mu wsparcia. Vineta nie grała podaniami tak jak lubi, a biegała za piłką, więc w końcówce opadła z sił. Stracone gole były tego konsekwencją.

W Wolinie był komplet publiczności. Wszystkie miejsca siedzące zostały zajęte. Część kibiców obserwowała mecz na stojąco lub spoza obiektu. Właśnie za płotem zebrało się ponad 100 sympatyków z Opola.

Przed rewanżem Vineta musi poprawić w swojej grze wszystko, żeby awansować. Czy jest w stanie zrobić to w cztery dni? Zaskakiwała już tyle razy, że nie wolno jej skreślać do ostatniego gwizdka sezonu.

Vineta Wolin - Odra Opole 0:2 (0:0)
Bramki: Waldemar Gancarczyk (80), Wolny (86)
Vineta: Rechtziegel - Skorb, Jeż, Niewiada, Tarka - Ława, Adamczak (88 Wydmuszek) - Łodyga (73 Gałecki), Adrian Nagórski (90 Chamera), Szewczykowski (46 Wittbrodt) - Adam Nagórski.
Odra: Weinzettel - Trznadel, Bodzioch, Peroński, Brusiło - Wepa, Ałdaś (68 Bella) - Niemczyk (78 Kolanko), Waldemar Gancarczyk, Mateusz Gancarczyk (59 Krzysztof Gancarczyk), Staroń (59 Wolny).
Żółte kartki: Adamczak, Skorb - Bella
Sędzia: Piotr Idzik