Vineta - Świt: Derby jednego aktora

(sz)
Bartek Wutke
Vineta Wolin rządzi w regionie po zwycięstwie 3:1 ze Świtem Skolwin w 15. kolejce III ligi. Wszystkie gole dla gospodarzy zdobył Adam Nagórski.

Nie jest przesadą stwierdzenie, że Adam Nagórski wygrał w pojedynkę mecz z regionalnym przeciwnikiem. Napastnik Vinety Wolin był niewidoczny w pierwszej połowie, ale zaraz po przerwie rozpoczął show. Dwa gole zdobył po solowych rajdach, które poprzedził wygraniem pojedynku z defensorem. Hat-tricka skompletował, korzystając z płaskiego podania z prawego skrzydła.

Świt wyszedł na mecz w ustawieniu z trzema napastnikami. W pierwszej połowie miał optyczną przewagę, ale strzelał zbyt delikatnie i mało zaskakująco, by pokonać Oskara Rechtziegela. Później musiał gonić wynik, walczył ambitnie nawet w dziesięciu po drugiej żółtej kartce dla Ortela, ale zdobył tylko gola honorowego po strzale Krystka.

Opinie i komentarze po derbach w poniedziałek w Głosie Szczecińskim.

Vineta Wolin - Świt Skolwin 3:1 (0:0)
Bramki: Adam Nagórski 3 (47, 61, 88) - Krystek (78)
Vineta: Rechtziegel – Skorb, Niewiada, Jeż, Łodyga (46 Bartoszewicz), Adamczak, Ława (90 Kacperek), Adrian Nagórski, Tarka, Wittbrodt (62 Fijałkowski), Adam Nagórski (90 Chamera)
Świt: Rosa – Graś (62 Kurczak), Kołodziejski, Odlanicki-Poczobut, Wyganowski, Ortel, O. Szczepanik (82 G. Szczepanik), Krawiec, Walków (64 Jóźwiak), Filipowicz, Krystek
Czerwona kartka: Ortel (Świt, 57, druga żółta)