VI liga: padła twierdza Łobez. Jest nowy lider

Zieloni Zielin też wygrali i będą się bronić przed spadkiem.
Zieloni Zielin też wygrali i będą się bronić przed spadkiem. Klon Krzęcin Facebook
Coraz ciekawiej w dwóch grupach VI ligi piłkarskiej okręgu szczecińskiego.

Grupa północna
Światowid 63 Łobez przegrał w derbach regionu z Mewą Resko 1:2. Goście nie są tak mocni, jak w ostatnich sezonach, grają w kratkę, ale w sobotę zaskoczyli lidera. Bardzo szybko Piotr Sochański strzelił dwie bramki. Mewa zaczęła grać z kontry, ale jeszcze przed przerwą gospodarze (Bartosz Adamów) zdobyli kontaktowego gola. Światowid po zmianie stron atakował zaciekle, ale skończyło się na strzale w poprzeczkę, a raz bramkarz Mewy wybił piłkę po słupku. Światowid przegrał mecz o punkty po półrocznej przerwie (w kwietniu zespół grał w A-klasie), a u siebie po 1,5 roku. Porażkę wykorzystał Jantar Dziwnów, który został nowym liderem na północy.

Wyniki 13. kolejki: Światowid - Mewa 1:2, Iskierka - Orzeł 4:1, Sarmata - Odrzanka 0:2, Pomorzanin - Sparta 1:0, Ina - Jantar 1:2, Błękitni - Promień 3:0, KP - Masovia 6:0, Ehrle - Polonia odwołany.

Prowadzenie w tabeli objął Jantar, który ma lepszy bilans bramkowy od Światowidu. Trzecia jest Iskierka (29 punktów), która traci punkt do liderów.

Grupa południowa
W meczu na szczycie remis. Gavia zanotowała drugi podział punktów z rzędu i w końcówce jesiennego grania zgubiła przewagę nad konkurencją. To jeszcze bardziej uatrakcyjni rywalizację. W Choszcznie nie dali się piłkarze z Drawna. Beniaminek gra bez respektu i jest wiceliderem. Najlepszym zespołem drugiej części rundy jest Sokół Pyrzyce. W siedmiu ostatnich meczach odnotował 6 zwycięstw i remis z Orłem Trzcińsko-Zdrój.

Wyniki 13. kolejki: Orkan - Kłos 2:0, Orzeł - CRS 1:5, Klon - Sokół 3:5, Unia - Polonia 0-0, Sęp - Myśla 2:1, Gavia - Drawa 1:1, Zieloni - Czcibor 4:2, Piast - Czarni 2:5.

W tabeli prowadzi Gavia 28 punktów, przed Drawą, Sępem i Sokołem po 26.