Valencia świętuje

dc, 24 grudnia 2004 r.
Ruben Baraja cieszy się ze strzelenia pierwszego gola dla Valencii w meczu z Espanyolem. Fotorzepa
W miłych nastrojach spędzą Święta piłkarze Barcelony i Valencii. Ci pierwsi powiększyli swą przewagę nad rywalami, ci drudzy awansowali na pozycję wicelidera w ekstraklasie hiszpańskiej.

Natomiast nie najlepiej czuć się będą piłkarze i kibice Realu Madryt. "Królewscy" zaliczyli kolejną wpadkę, przegrywając u siebie z Sevillą 0:1. Do Barcelony tracą 13 punktów, mając zaległe... siedem minut w remisowym spotkaniu z Realem Sociedad (mecz został przerwany z powodu alarmu bombowego przy stanie 1:1).

Liga hiszpańska: nerwowy i dzielny Espanyol

Real zagrał z Sewillą bez pokłóconego z trenerem Roberto Carlosa. Brak brazylijskiego obrońcy był aż nadto widoczny. Goście łatwo dochodzili do sytuacji strzeleckich i gdyby wykazali się lepszą skutecznością, mogli wygrać znacznie wyżej. W 19. minucie Julio Baptista zostawił obrońcę Realu Waltera Samuela za plecami, wyszedł na pozycję sam na sam z bramkarzem Ikerem Casillasem i nie dał mu szans. Real był bezradny. Oprócz strzałów po stałych fragmentach gry nie stwarzał praktycznie żadnego zagrożenia pod bramką gości.

Na pozycję wicelidera awansowała Valencia, która pokonała Espanyol Barcelona 3:0. Piłkarze Espanyolu toczyli z obrońcami tytułu mistrzowskiego wyrównany pojedynek. Wszystko zmieniło się tuż przed przerwa. Serrano i Tamudo wdali się w gorącą dyskusję z sędzią. Powiedzieli mu kilka niemiłych słów, bowiem ujrzeli czerwone kartki i musieli zejść z boiska. Było wtedy 1:0 dla Valencii.

Grający w dziewiątkę goście długo stawiali czoła gospodarzom, ale w końcówce stracili siły, co bezlitośnie wykorzystał Mista, strzelając dwie bramki w 84. i 88. minucie.

Z transferowej łączki: być może drużynę Atletico Madryt zasili grający w Bayernie Monachium Brazylijczyk Ze Roberto