Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Uwaga! Woda Żywiec może być zatruta. Szczeciński sanepid bada próbki

red
Bolesławiecka policja ostrzega, że woda "Żywioł Żywiec Zdrój" może być zatruta, po tym jak mężczyzna trafił do szpitala po jej wypiciu. Próbki wody są badane przez szczeciński sanepid.

U 31-latka stwierdzono poparzenia przełyku i jamy ustnej.

Policja przestrzega mieszkańców Bolesławca, którzy w ostatnim czasie zakupili wodę, by jej nie spożywali. - Sprzedaż w punkcie, w którym wodę nabył mężczyzna została zablokowana, a całą partia zabezpieczona. 31-letni mężczyzna trafił do szpitala.

- Ostrzegamy mieszkańców, którzy w Bolesławcu mogli nabyć wodę mineralną Żywiec, aby jej nie spożywali - mówi Anna Kublik-Rościszewska, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu. Jednocześnie policja nie podaje, w którym dokładnie punkcie mężczyzna kupił wodę.

Do mieszkańców trafiły również smsy od prezydenta miasta, który informują o sprawie: „UWAGA! Policja informuje: zakupiona woda „Żywioł Żywiec Zdrój” może być zatruta, niezdatna do picia.

- Woda tej firmy była rozlewana w Mirosławcu i w celu wyjaśnienia tej kwestii zostały pobrane próbki. Są one obecnie badane w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie. Na szczegóły musimy jednak poczekać - dodaje asp. Anna Kublik-Rościszewska.

- Podjęliśmy działania kontrolne. Kontrola jest w tej chwili w toku u producenta wody w Mirosławcu. Przeprowadzają ją przedstawiciele powiatowego inspektora sanitarnego w Wałczu w obecności przedstawicieli Wojewódzkiej Stacji w Szczecinie - mówi Krystyna Szołomicka z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie.

- Badamy cała linię produkcyjną. Do tej pory nie mieliśmy żadnych zgłoszeń w sprawie produkowanej wody przez tego producenta.


Zobacz także: Ostrzeżenie przed butelkowaną wodą. Mieszkaniec Bolesławca trafił do szpitala z poparzeniem przełyku (źródło: TVN24/x-news)

Polecamy na gs24.pl:

Pogodno jako całośćPrzez wielu uchodzi za najpiękniejszą dzielnice willową w Polsce. Warto wybrać się tu na spacer. Można chodzić wąskimi uliczkami godzinami i podziwiać mnóstwo pięknych domów schowanych pośród zieleni. Mieszka tu około 25 tysięcy szczecinian. Polską nazwę Pogodno wprowadzono urzędowo w 1947 roku. Do 1945 tereny na wschód od ul. Traugutta nosiły nazwę (niem.) Ackermannshöhe ("Wzgórze Ackermanna"), na cześć ówczesnego nadburmistrza miasta. Część pomiędzy obecnymi ul. Czorsztyńską i Poniatowskiego nosiła nazwę Braunsfelde ("Pole Brauna").Centralną osią dzielnicy jest ul. Mickiewicza (na zdjęciu), dwupasmowa arteria, w środku której jeżdżą tramwaje w stronę centrum Szczecina.

7 cudów szczecińskich osiedli. Na początek Pogodno [nowy cykl gs24.pl]

Gs24.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński