Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Uwaga, pali się! W "Ogniku" dzieci dowiedzą się co robić w gdy wybuchnie pożar

Oskar Masternak
Oskar Masternak
Zadymione, ciemne i ciasne pomieszczenie - tak wygląda "Ognik" w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie przy ulicy Grodzkiej.

Sala składa się z dwóch pomieszczeń. W pierwszym znajduje się sprzęt multimedialny, fantomy do nauki pierwszej pomocy przedmedycznej oraz podstawowy sprzęt gaśniczy.

- Nasz "Ognik" jest przeznaczony dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych. Po wcześniejszym umówieniu się każda szkoła będzie mogła nas odwiedzić - podkreśla st.bryg. Kazimierz Lesisz Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie.

Uwaga, pali się! W "Ogniku" dzieci dowiedzą się co robić w g...

Uczniowie w trakcie zajęć edukacyjnych prowadzonych przez strażaków będą mieli możliwość uzupełnić wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa. Dzieci poznają specyfikę służby strażaka, nauczą się jak unikać i jak rozpoznawać zagrożenia, z którymi mogą mieć do czynienia zarówno w domu jak i w szkole oraz właściwie reagować w sytuacji niebezpieczeństwa.

Służą temu ćwiczenia praktyczne z alarmowania służb ratunkowych, wizualizacja zjawisk występujących podczas pożaru, posługiwanie się informacjami zawartymi w znakach ewakuacyjnych. Szkolenie obejmuje również elementy pierwszej pomocy przedmedycznej, rywalizację sportową połączoną z obsługą podręcznego sprzętu gaśniczego oraz praktyczną naukę poruszania się w zadymionych pomieszczeniach.

od 7 lat
Wideo

Dzień pamięci - ZBRODNIA KATYŃSKA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński