Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Uwaga na utrudnienia na przebudowywanym odcinku S3 Goleniów-Rzęśnica!

RED
Budowa węzła Kliniska Wielkie
Budowa węzła Kliniska Wielkie Mat. GDDKiA
Wykonawca przebudowy drogi S3 na odcinku Miękowo-Rzęśnica wprowadził zmianę organizacji ruchu - informuje Mateusz Grzeszczuk ze szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Jak czytamy w komunikacie przesłanym do naszej redakcji, od dzisiaj w rejonie Klinisk jedziemy jedną jezdnią, prędkość jest ograniczona do 70 km/h, a w miejscach skrzyżowań, zjazdów i przejść z jednej jezdni na drugą do 40-50 km/h, obowiązuje również zakaz wyprzedzania.

Na skrzyżowaniu S3 z drogą powiatową w Kliniskach zamknięto część relacji i wprowadzono objazdy przez najbliższe węzły drogi S3.

- Te utrudnienia są konieczne ze względu na przebudowę drogi obejmującą między innymi odsunięcie jezdni od zabudowań miejscowości Kliniska Wielkie i budowę nowego węzła drogowego - informuje Grzeszczuk.

Kolejne zmiany organizacji ruchu będą wprowadzane w najbliższych tygodniach również w rejonie przebudowywanego węzła Rzęśnica i budowanego przejścia dla zwierząt na południe od węzła Goleniów Południe.

Zakończenie robót planowane jest w kwietniu 2021 roku.

ZOBACZ TEŻ:

Zdjęcia z 22 i 23 sierpnia

Budowa drugiej nitki obwodnicy Kobylanki, Morzyczyna i Ziele...

CZYTAJ TAKŻE:

Realizacja robót na odcinku S3 Miękowo-Rzęśnica rozpoczęła się w maju tego roku. Kontrakt realizuje firma Budimex S.A. Jest to dostosowanie do współczesnych parametrów odcinka wybudowanego w II połowie lat 70 ubiegłego wieku.

Zakres robót na tym odcinku obejmuje miedzy innymi budowę nowego węzła Kliniska Wielkie i przebudową węzła Rzęśnica, budowę przejścia dla zwierząt oraz zmianę osi drogi w rejonie Klinisk Wielkich.

ZOBACZ TEŻ:

- Założenia kontraktu zakładały jak najmniejsze utrudnienia w ruchu podczas okresu wakacyjnego, gdy drogą porusza się znacznie więcej pojazdów. Dlatego wykonawca realizował te roboty, które mogły być prowadzone bez większych utrudnień. Wyjątkiem był most na rzece Ina, gdzie ze względów technologicznych rozpoczęto roboty i wprowadzono zwężenie do jednej jezdni. Koniec okresu wakacyjnego oznacza wprowadzenie większych utrudnień na tym odcinku, co jest niezbędne dla wykonania robót. Organizacja ruchu będzie się jeszcze w ciągu najbliższych tygodni zmieniała przy węźle Rzęśnica to budowanym przejściu dla zwierząt. Zmniejszenia utrudnień na tym odcinku można się spodziewać podczas przyszłorocznego sezonu wakacyjnego - czytamy w komunikacie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Czy wiesz, za co możesz dostać mandat? O tych przepisach zapomina większość kierowców [QUIZ]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński