MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Uwaga kierowcy! Ważne zmiany w Strefach Płatnego Parkowania w Szczecinie

Mariusz Parkitny
Mariusz Parkitny
Archiwum
Liberalizacja reklamacji, ułatwienia dla niepełnosprawnych, mniejsze o połowę opłaty dodatkowe za pomylenie strefy. Od poniedziałku, 19 grudnia, weszły ważne zmiany w Strefach Płatnego Parkowania w Szczecinie.

Zmiany to m.in. efekt spostrzeżeń i uwag kierowców, ale także pokłosie wyroku sądu, który wytknął błędy w uchwałach regulujących organizację stref płatnego parkowania w Szczecinie. A jest ich w mieście aż trzy: Strefa Płatnego Parkowania, Płatne Parkingi Niestrzeżone, Strefa Zamieszkania Stare Miasto.

Najważniejsze zmiany w Strefach Płatnego Parkowania w Szczecinie

1. W regulaminie Strefy Płatnego Parkowania wykreślono zapis uniemożliwiający zarządcy parkingu pozytywne rozpatrzenie reklamacji w przypadku, jeśli kierowca wniesie opłatę za postój, ale zrobi niewielki błąd podczas wpisywania numeru rejestracyjnego w parkomacie. Teraz nawet najmniejszy błąd nie jest podstawą do reklamacji. Po skargach kierowców reklamacje mają być uwzględniane w czterech przypadkach: brak jednego znaku (cyfry lub litery) w numerze rejestracyjnym, przestawiony jeden znak, np. 89 zamiast 98, wpisany o jeden znak za dużo, błędnie wpisany jeden znak (np. zero zamiast O).

2. Drugie udogodnienie dotyczy osób niepełnosprawnych i ich opiekunów. Osoby te - na podstawie opłaty zryczałtowanej bądź stawki zerowej wniesionej za postój w SPP - będą mogły parkować także na Płatnych Parkingach Niestrzeżonych oraz w Strefie Zamieszkania Stare Miasto.

3. Niższa kara za pomylenie strefy. Jeśli ktoś pomyłkowo wniesie opłatę za postój na innym miejskim parkingu (np. zaparkował w SPP, a wniósł opłatę za postój w na PPN albo SZSM), to opłata dodatkowa, którą zostanie obciążony, wyniesie 50 procent opłaty dodatkowej z dnia jej naliczenia. Ta zmiana dotyczy wszystkich trzech regulaminów parkingowych. W przypadku PPN i SZSM – przy obecnych stawkach – opłata dodatkowa wyniesie 100 zł zamiast 200 zł. Natomiast w przypadku SPP, będzie to 50 zł, jeśli opłata dodatkowa zostanie wniesiona w terminie do 7 dni od zawiadomienia, i 100 zł, jeśli później.

4. Z regulaminu Strefy Zamieszkania Stare Miasto zniknie zapis zobowiązujący kierowcę do umieszczenia biletu parkingowego za przednią szybą samochodu. Podobnie jak w SPP i na PPN-ach nie będzie to już konieczne.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dzień Matki. Jak kobiety radzą sobie na rynku pracy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński