MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Uwaga, kierowcy w Stargardzie. Szykują do otwarcia drogę pod przebudowywanym wiaduktem

Grzegorz Drążek
Grzegorz Drążek
Na drodze pod przebudowywanym wiaduktem w centrum Stargardu wylewana jest nawierzchnia bitumiczna. To oznacza, że lada dzień przywrócony zostanie tam ruch samochodowy. Kierowcy czekają na to od dawna.

Potwierdzają się nasze informacje sprzed kilku dni. Ruch na drodze pod wiaduktem łączącym ulice Szczecińską i Wyszyńskiego zostanie otwarty w połowie wakacji. Rozpoczęło się układanie nawierzchni bitumicznej.

We wtorek gotowa będzie pierwsza warstwa nawierzchnio bitumicznej. Na środę planowane jest ułożenie warstwy ścieralnej, po której będą jeździły pojazdy. Jest więc szansa, że do 30 lipca 2-021 roku droga pod wiaduktem w centrum Stargardu znowu będzie otwarta. Ale nie dla pieszych. Chodnik pod wiaduktem będzie robiony później. Piesi cały czas więc muszą przechodzć tymczasowym przejściem prowadzącym od centrum przesiadkowego przy ulicy Towarowej i przez dworzec kolejowy.

Droga ta została zamknięta dla ruchu pojazdów i pieszych w grudniu 2019 roku. Wtedy rozpoczęła się przebudowa wiaduktu łączącego ulice Szczecińską i Wyszyńskiego. Cały czas trwa pierwszy etap tej przebudowy. Rozebrana została połowa wiaduktu od strony ulicy Szczecińśkiej i budowana jest od nowa. Po zakończeniu pierwszego etapu prac otwarta dla ruchu pojazdów zostanie droga pod wiaduktem, co ułatwi kierowcom poruszanie się z jednej strony miasta na drugą.

W październiku tymczasowo znowu ma zostać zamknięta droga pod tym wiaduktem, a otarta będzie znowu prawdopodobnie w listopadzie. Wtedy rozpocznie się przebudowa wiaduktów przy ulicy Bogusława IV i przy ul. Konopnickiej/Pierwszej Brygady. Drugi etap przebudowy wiaduktu w centrum Stargardu planowany jest na 2022 rok i wtedy znowu zostanie zamknięta droga pod nim, a otwarte będą dla ruchu drogi pod wiaduktami przy ul. Bogusława IV i Konopnickiej/Pierwszej Brygady.

W Stargardzie przebudowane zostaną w sumie cztery wiadukty. Czwarty to wiadukt na obrzeżach miasta, przy ulicy Składowej. Przebduowa wiaduktów i peronów dworca kolejowego to część modernizacji linii kolejowej Poznań - Szczecin Dąbie. Jest to inwestycja PKP PLK. Głównym wykonawcą robót w Stargardzie jest firma Trakcja.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński