USA rozgromiło Kostarykę, Kolumbia już w ćwierćfinale Copa America

Tomasz DębekZaktualizowano
Część kibiców reprezentacji Kolumbii zdążyła już opłakać poważną kontuzję barku, której James Rodriguez doznał w meczu otwarcia Copa America Centenario z USA (2:0). Uraz nie okazał się jednak tak poważny, jak wydawało się na pierwszy rzut oka i as Realu Madryt wrócił na boisko w meczu z Paragwajem. I to we wspaniałym stylu - dzięki jego bramce i asyście Kolumbijczycy wygrali 2:1, zapewniając sobie awans do ćwierćfinału. Wysokie zwycięstwo nad Kostaryką odnieśli piłkarze Stanów Zjednoczonych i oni również są blisko awansu.

Już po 30 minutach Kolumbijczycy praktycznie wybili rywalom z głów myśli o zwycięstwie. Carlos Bacca w 12. minucie po dośrodkowaniu Jamesa Rodrigueza z rzutu rożnego wykorzystał niezdecydowanie obrońców i otworzył wynik. Po pół godziny za sprawą Jamesa było już 2:0. Pomocnik Realu pokazał formę znakomitą jak na mundialu w Brazylii - po dwóch meczach ma na koncie dwie bramki oraz asystę.

Waleczni Paragwajczycy nie pogodzili się jednak z niekorzystnym wynikiem. Tuż przed przerwą blisko bramki kontaktowej był Dario Lezcano, ale napastnik Ingolstadt trafił w poprzeczkę z rzutu wolnego. W przerwie trener Ramón Díaz dokonał dwóch zmian, a jego zawodnicy zaczęli jeszcze mocniej naciskać faworytów. Kilka razy Kolumbię uratował David Ospina, 20. minut przed końcem spotkania kapitalnym strzałem na 1:2 popisał się Victor Ayala.

Do wyrównania Paragwajczykom zabrakło czasu. W końcówce nie popisał się też Óscar Romero, który dostał dwie żółte kartki w niespełna trzy minuty, osłabiając swoją reprezentację dziesięć minut przed zakończeniem meczu.

W drugim ze spotkań, które odbyły się w nocy z wtorku na środę czasu polskiego gospodarze turnieju, USA, rozbili w Chicago Kostarykę 4:0. Bramki zdobywali Clint Dempsey (z karnego), Jermaine Jones, Bobby Wood i Graham Zusi.

Flesz - nowi marszałkowie Sejmu i Senatu, sukces opozycji

Materiał oryginalny: USA rozgromiło Kostarykę, Kolumbia już w ćwierćfinale Copa America - Sportowy24