Uprawiasz sport amatorsko? Ten dodatek cię ucieszy! Ile będzie można dostać? 28.09.2023

MS
Nowy dodatek od państwa bez wątpienia wielu osobom bardzo się spodoba. Nie mam wątpliwości co do tego, że Polacy chętnie będą z niego korzystali. Jak będzie można uzyskać pieniądze i ile? Rusza pilotażowy program „Recepta na Ruch”.W naszej galerii znajdziesz więcej szczegółów >>>
Nowy dodatek od państwa bez wątpienia wielu osobom bardzo się spodoba. Nie mam wątpliwości co do tego, że Polacy chętnie będą z niego korzystali. Jak będzie można uzyskać pieniądze i ile? Rusza pilotażowy program „Recepta na Ruch”.W naszej galerii znajdziesz więcej szczegółów >>>archiwum Polska Press
Nowy dodatek od państwa bez wątpienia wielu osobom bardzo się spodoba. Nie mam wątpliwości co do tego, że Polacy chętnie będą z niego korzystali. Jak będzie można uzyskać pieniądze i ile? Rusza pilotażowy program „Recepta na Ruch”.

Otyłość jest globalnym problemem zdrowotnym, który dotyka coraz większą liczbę ludzi na całym świecie. Istnieje wiele czynników, które przyczyniają się do otyłości. Jednym z nich jest niezdrowa dieta bogata w wysokokaloryczne, przetworzone jedzenie i napoje, które są bogate w cukry i tłuszcze. Brak regularnej aktywności fizycznej również przyczynia się do nadmiernego przybierania na wadze. Ponadto, czynniki genetyczne, stres, brak snu i niektóre choroby również mogą wpływać na rozwój otyłości.

Otyłość ma poważne konsekwencje zdrowotne. Osoby otyłe są bardziej narażone na wystąpienie chorób takich jak cukrzyca typu 2, choroba serca, nadciśnienie tętnicze, choroba wątroby, problemy z układem oddechowym i wiele innych. Ponadto, otyłość może prowadzić do obniżonego poczucia własnej wartości, depresji i innych problemów emocjonalnych.

Pilotażowy program Narodowego Funduszu Zdrowia

W ramach programu „Recepta na Ruch” będziemy mogli skorzystać z dwóch modułów. Pierwszym będą treningi stacjonarne prowadzone przez fizjoterapeutę. Drugim - własna praca pacjenta przy pomocy narzędzia w aplikacji mojeIKP. Pacjent otrzyma też zalecenia żywieniowe w Internetowym Koncie Pacjenta i od dietetyka. Więcej szczegółów w naszej galerii.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Otyłość w Polsce

Według danych Narodowego Funduszu Zdrowia i Głównego Urzędu Statystycznego, co drugi dorosły w Polsce (powyżej 15+) ma kilka kilogramów za dużo. Trzech na pięciu z nas ma nadwagę, a jeden na czterech jest otyły. W ciągu ostatnich lat odsetek dorosłych cierpiących na otyłość w Polsce systematycznie rośnie. Niestety, prognozy nie są optymistyczne. W 2025 roku otyłych będzie już 26% kobiet i 30% mężczyzn.

Do tego dochodzi jeszcze długa lista innych dolegliwości: nadciśnienie tętnicze, choroby pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych, bezdech senny, choroby kości, ścięgien, mięśni, tkanki łącznej i skóry, niealkoholowe stłuszczeniowe choroby wątroby, choroby układu krążenia, niektóre nowotwory, np. jelita grubego. Wyjątkowo duża otyłość może prowadzić nawet do niepełnosprawności.

Przez otyłość nie tylko chorujemy, lecz także umieramy. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) rocznie z powodu chorób związanych z nadwagą i otyłością umiera ponad 2,5 mln osób na świecie.

Pilotażowy program Narodowego Funduszu Zdrowia "Recepta na Ruch" ma przysłużyć się zwiększeniu aktywności fizycznej Polaków w konsultacji z fizjoterapeutą i wdrożeniu odpowiednich nawyków żywieniowych w porozumieniu z dietetykiem. Jeśli fizjoterapeuta zaleci, możliwa też będzie konsultacja z psychologiem. Sam fizjoterapeuta będzie też niekiedy mógł skorzystać z konsultacji z lekarzem specjalistą.

Sonda - Czy Polacy chcą amerykańskiej elektrowni atomowej w Polsce?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński
Dodaj ogłoszenie