Upał burzy plany

prz, 26 stycznia 2006 r.
Matheus Hansen (przy piłce) zdobył honorową bramkę dla portowców w pojedynku z Gremio Barueri. Pogonszczecin.pl
Grzegorz Matlak wraca do Polski. 31-letniemu obrońcy odnowiła się kontuzja mięśnia i będzie pauzował co najmniej miesiąc. To praktycznie wyłącza go z okresu przygotowawczego.

Wczoraj piłkarze Pogoni mieli rozegrać dwa mecze sparingowe. Doszło tylko do jednego. Portowcy ulegli ekipie Gremio 1:3.

Założenie było następujące. W obydwu meczach - w pierwszej połowie - wystąpi podstawowa jedenastka Pogoni. Po przerwie zaprezentuje się "drugi garnitur". Dzięki temu każdy zawodnik będzie miał "w nogach" pełne 90 minut. Zamierzenia trenera Pogoni Jose Carlosa Serrao pokrzyżowała jednak pogoda.

Podczas gdy Polska zmaga się z mrozem, w Brazylii panują upały nie do zniesienia. I właśnie wysoka temperatura spowodowała, że sparing z Sao Caetano został odwołany.

Pierwszym (i jedynym) rywalem było Gremio Barueri - zespół drugiej ligi stanu Sao Paulo (jest to stan wielkości naszego kraju, a więc ligę, w której występuje Gremio można uznać za odpowiednik naszej II ligi). Mecz zakończył się porażką Pogoni 1:3.

Więcej wieści z Pogoni w papierowym wydaniu "Głosu".