Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Uniwersytet Szczeciński wprowadza nowe kierunki

Magdalena Ilczuk
Od przyszłego roku akademickiego kandydaci na studia na Uniwersytecie Szczecińskim będą mieli do wyboru nowe kierunki.
Od przyszłego roku akademickiego kandydaci na studia na Uniwersytecie Szczecińskim będą mieli do wyboru nowe kierunki. Fot. sxc.hu
- Chcemy kształcić ludzi potrzebnych dla gospodarki a nie bezrobotnych - zapewniają władze Uniwersytetu Szczecińskiego. Dlatego zapowiedziały wprowadzenie nowych kierunków studiów.

Od nowego roku akademickiego 2010/2011, na Uniwersytecie Szczecińskim będzie można studiować na takich makrokierunkach jak: mikrobiologia, oceanografia, filologia polska i kulturoznawstwo, pedagogika, informatyka ekonomiczna i pedagogika, turystyka i rekreacja.

- Kierunki proponowane przez nas jedynie z nazwy są podobne do oferowanych przez pozostałe uczelnie w Szczecinie - zapewnia dr hab. Mirosława Gazińska prorektor ds. studentów.

- Staramy się być kreatorami a nie odtwórcami - dodaje prof. dr hab. Waldemar Tarczyński, rektor Uniwersytetu Szczecińskiego.

Dzięki makrokierunkom absolwenci, będą mieli większe szanse na znalezienie zatrudnienia w interesujących ich gałęziach gospodarki.

- Oceanografia na wydziale Nauk o Ziemi, jest drugim kierunkiem w Polsce - tłumaczy prof. dr hab. Stanisław Musielak - pierwszy taki znajduje się na Uniwersytecie Gdańskim.

Tematy prac licencjackich, pisanych na kierunku Oceanografia, będą zgodne z oczekiwaniami firm i instytucji, które będą je zgłaszać władzom uczelni. Kadra wykładająca na tym kierunku, będzie z najwyższej półki, nie tylko krajowej ale i międzynarodowej.

- Nie zamierzamy konkurować z Uniwersytetem Gdańskim - mówi prof. Musielak - kierunek ten tworzyliśmy w porozumieniu z nim, kładąc nacisk na współpracę międzynarodową.

Drugim tak unikatowym kierunkiem będzie mikrobiologia, którą do tej pory można było studiować w Łodzi.

- Zainteresowanie tym kierunkiem było ogromne wśród studiujących do tej pory na Uniwersytecie Szczecińskim - opowiada dr hab. Agnieszka Popiela prof. US.

Studenci kierunku mikrobiologia, zajęcia będą mieć w wyremontowanych i nowowyposażonych laboratoriach wydziału Nauk Przyrodniczych. W kadrze naukowej znajdzie się między innymi taka osobistość jak prof. Lidia Brydak, członek i ekspert Międzynarodowej Organizacji Zdrowia, szefowa Krajowego Ośrodka ds. Grypy i członek Europejskiej Grupy Ekspertów ds. Grypy.

Jak podkreśla rektor Uniwersytetu Szczecińskiego strategią uczelni jest rozwój, a nie przetrwanie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński