MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Uniwersytet Szczeciński będzie współpracował z zachodniopomorskim WOPR

Małgorzata Klimczak
Małgorzata Klimczak
Mat. prasowe US/ Magdalena Seredyńska
Uniwersytet Szczeciński zawarł umowę z Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym Województwa Zachodniopomorskiego w celu realizacji programu „Rescue Lab”. Współpraca ma na celu podniesienie kwalifikacji z zakresu pierwszej pomocy.

Program ma na celu poprawę stanu bezpieczeństwa ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa na obszarach wodnych, pierwszej pomocy oraz przekazywanie informacji o możliwościach edukacyjnych świadczonych przez uniwersytet.

- Od wielu, wielu lat współpracujemy z zachodniopomorskim WOPR i jest to bardzo istotne. Niesienie pomocy, usuwanie zagrożeń. To jest coś, w czym uczelnia chce uczestniczyć. Mamy takie kierunki studiów, pracowników, studentów, kilka tysięcy osób, które na co dzień spotykają się z różnymi, trudnymi sytuacjami. Podpisujemy kolejną umowę, która jest kontynuacją poprzedniej. Dzięki temu nasi studenci i pracownicy będą mogli uzyskać certyfikaty, które są wg mnie są mniej ważne, bo najważniejsza jest umiejętność niesienia pierwszej pomocy. Myślę, że dajemy wartość dodaną naszym pracownikom oraz studentom i zwiększamy bezpieczeństwo w naszym otoczeniu – mówi prof. Waldemar Tarczyński, rektor Uniwersytetu Szczecińskiego.

Dzięki zawartej umowie w pomieszczeniach Uniwersytetu Szczecińskiego będą się odbywać bezpłatne szkolenia dla studentów i pracowników z wykorzystaniem sprzętu w postaci: 45 manekinów, zestawu do pozoracji ran, 3 kamer, defibrylatorów treningowych AED oraz noszy.

- Dzięki wsparciu Uniwersytetu Szczecińskiego, mamy bardzo wyjątkową możliwość kontynuowania, utrzymywania takiej pracowni, która pozwala na szkolenie jednoczasowe blisko 60 uczestników szkoleń, na wielu różnych poziomach. Mamy ten spokój do realizacji szkoleń, w których uczestniczyć będą pracownicy i studenci Uniwersytetu Szczecińskiego, ale również będą to mieszkańcy, osoby dorosłe, jak dzieci i młodzież z różnych szkół na terenie województwa zachodniopomorskiego – mówi Apoloniusz Kurylczyk, prezes zarządu WOPR Województwa Zachodniopomorskiego.

Program „Rescue Lab” będzie realizowany przez WOPR i Uniwersytet Szczeciński na terenie województwa zachodniopomorskiego do 30 września 2028 r.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński