Uniwersytet Szczeciński będzie współpracował z Państwowym Instytutem Geologicznym

Małgorzata Klimczak
Małgorzata Klimczak
Uniwersytet Szczeciński będzie współpracował z Państwowym Instytutem Geologicznym.
Uniwersytet Szczeciński będzie współpracował z Państwowym Instytutem Geologicznym. Mat. prasowe
Umowa Uniwersytetu Szczecińskiego z Państwowym Instytutem Geologicznym oznacza wspólne kształcenie studentów, umożliwianie im pisanie prac naukowych oraz staże i praktyki.

W ramach współpracy PIG-PIB zobowiązuje się m.in. do udostępniania materiałów i innych informacji dla potrzeb edukacji, a także umożliwienia studentom Instytutu Nauk o Morzu i Środowisku odbycia praktyk zawodowych oraz pisania prac dyplomowych (licencjackich, magisterskich lub doktorskich) z obszaru działalności i we współpracy z Państwowym Instytutem Geologicznym - Państwowym Instytutem Badawczym np. ustanawiając promotorów pomocniczych wybranych prac spośród Pracowników PIG-PIB.

- Bardzo cieszę się z dzisiejszego sformalizowania prowadzonej już wcześniej współpracy, dzięki której będziemy mogli realizować wspólne badania i projekty. Istotne jest również to, aby nasi studenci odbywali praktyki i staże w najlepszych jednostkach, a taką jest Państwowy Instytut Geologiczny. Natomiast nasi naukowcy będą wspierali Instytut swoją wiedzą, ale także mieli możliwość wymiany doświadczeń – mówi prof. dr hab. Waldemar Tarczyński, rektor Uniwersytetu Szczecińskiego.

W ramach współpracy INoMiŚ zobowiązuje się m.in. do umożliwienia transferu wyników badań naukowych i służenie doradztwem w pracach realizowanych przez PIG-PIB. Bardzo istotne jest także umożliwienie prowadzenia warsztatów lub wykładów pracownikom lub przedstawicielom PIG-PIB w siedzibie INoMIŚ, a także rekomendacji PIG -PIB jako instytucji, w której studenci INoMIŚ mogą odbyć praktyki zawodowe.

- Podpisana dziś umowa pomiędzy Państwowym Instytutem Geologicznym i Uniwersytetem Szczecińskim jest niezwykle ważna nie tylko dla lokalnego rozwoju, ale dla Państwowej Służby Geologicznej w skali całego kraju. Dostęp do wysoko wykwalifikowanych absolwentów, których kształci Uniwersytet Szczeciński, ale również wspólna oferta edukacyjna upowszechniająca geologię, jest niezwykle ważna, nie tylko dla oddziału Pomorskiego ale i całego Instytutu – mówi dr inż. Mateusz Damrat , dyrektor PIG-PIB w Warszawie.

Strefa Biznesu: Takie plany mają pracodawcy. Co czeka rynek pracy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński
Dodaj ogłoszenie