Uniwersjada 2017. Środa z dwoma medalami [PODSUMOWANIE]

pah
Paweł Hochstim
W środę w Tajpej rozpoczęli zmagania lekkoatleci, a pierwsza sesja finałowa przyniosła pierwszy medal dla Polaków.

Srebro w konkursie pchnięcia kulą zdobył Konrad Bukowiecki (PKS Gwardia Szczytno). Piąte miejsce zajął Jakub Szyszkowski (WKS Śląsk Wrocław). W eliminacjach 400 m swoje serie wygrały Iga Baumgart (BKS Bydgoszcz) i Małgorzata Hołub (KL Bałtyk Koszalin), pewnie uzyskując awans do półfinału. Problemów z awansem do półfinału w rywalizacji mężczyzn na dystansie jednego okrążenia nie mieli Rafał Omelko (AZS AWF Wrocław) i Kajetan Duszyński (AZS Łódź), którzy także zwyciężali w swoich seriach. Przepustkę do finału rzutu dyskiem kobiet wywalczyły Daria Zabawska (KS Podlasie Białystok) i Lidia Augustyniak (MKL Toruń). Do finałowego konkursu rzutu młotem mężczyzn awansował trzykrotny mistrz Uniwersjady Paweł Fajdek (KS Agros Zamość). Przez eliminacje 100 m przebrnął sprinter Eryk Hampel (AZS Poznań) i sprinterki Karolina Zagajewska (AZS Łódź). W sesji wieczornej awans do półfinału 100 m kobiet uzyskała Zagajewska. Pewnie do półfinału na 800 m awansowała Paulina Mikiewicz-Łapińska (KS Podlasie Białystok). Przepustkę do finału 1500 m wywalczyło dwóch Polaków – Mateusz Borkowski (RKS Łódź) i Grzegorz Kalinowski (MKL Toruń). W eliminacjach bezbłędnie skakał wzwyż Norbert Kobielski (MKS Inowrocław) i w piątek powalczy o medal.

Polscy kibice liczyli na dobry występ szpadzistek w turnieju drużynowym i się nie zawiedli. Polki w składzie Aleksandra Zamachowska, Kamila Pytka, Barbara Rutz i Martyna Swatowska zdobyły brązowy medal. W meczu o trzecie miejsce nasze reprezentantki pokonały Francuzki 45:36. W turnieju drużynowym szabli mężczyzn Polacy przegrali z Węgrami i pożegnali się z rywalizacją w 1/8 finału.

W pływaniu piąte miejsce w finale 50 m stylem grzbietowym zajął Tomasz Polewka (AZS AWF Katowice). Do finału 100 m stylem dowolnym awansował Kacper Majchrzak (KS Warta Poznań).

Bardzo dobrze w gimnastyce sportowej w finale skoku spisała się Gabriela Janik (CWZS Zawisza Bydgoszcz), która zajęła piąte miejsce.

W tenisie stołowym Polki wygrały swoje trzecie spotkanie grupowe z Australią 3:0 i z pierwszego miejsca awansowały do kolejnej rundy. W 1/8 finału pokonały 3:0 Austrię i w czwartek zmierzą się w ćwierćfinale z Japonią.

W badmintonie w turnieju drużyn mieszanych Polacy zwyciężyli 5:0 z reprezentacją Buthanu. W drugim spotkaniu reprezentanci Polski ulegli Japończykom, co oznacza, że nie zajmą pierwszego miejsca w grupie i nie zagrają w najlepszej ósemce turnieju.

Awans do dwunastoosobowego finału skoków do wody z trampoliny 3-metrowej wywalczył Andrzej Rzeszutek (ZKS Stal Rzeszów), który udanie zaprezentował się w dzisiejszych eliminacjach i półfinale. W eliminacjach z rywalizacji odpadł klubowy drugi z Polaków Kacper Lesiak (ZKS Stal Rzeszów).

W judo w kategorii do 48 kg siódme miejsce zajęła Joanna Stankiewicz (AZS AWF Warszawa). W kategorii do 60 kg w repasażach odpadł Adrian Wala (AZS AWF Katowice). Swoją pierwszą walkę i repasaż w kategorii open przegrał Kamil Grabowski (GKS Czarni Bytom). W kategorii open kobiet rywalizację na siódmej pozycji ukończyła Anna Załęczna (TKS Judo Toruń).

W tenisie ziemnym w 1/8 finału Paulina Czarnik (KS Górnik Bytom) pokonała Rifanty Kahfiani z Singapuru w dwóch setach 6:3, 6:4. Swoje spotkanie w 1/8 przegrała Justyna Jegiołka (UKS Smecz Leśnica), która uległa z Czeszką Pernillą Mendesovą 4:6, 3:6. W grze deblowej Czarnik i Jegiołka odpadły w drugiej rundzie po porażce 3:6, 3:6 z parą z Hong Kongu. W trzeciej rundzie singla mężczyzn Piotr Matuszewski (AZS Poznań) przegrał z Austriakiem Patrickiem Ofnerem 0:6, 6:7.

W podnoszeniu ciężarów Patrycja Piechowiak (LKS Budowlani Nowy Tomyśl) zajęła dziesiąte miejsce w kategorii do 69 kg. Siódmy w kategorii do 85 kg był Damian Szczepanik (AZS AJD Częstochowa).

W ostatnim meczu grupy C koszykarki odniosły swoje pierwsze zwycięstwo w turnieju uniwersjadowym, pokonując Ugandę 88:57.

W taekwondo swój udział w turnieju mężczyzn w kategorii do do 68 kg na 1/16 finału zakończył Mateusz Nowak. W 1/16 w kategorii do 80 kg odpadł Karol Hołubowicz (obaj AZS AWF Warszawa). Sztuka awansu do najlepszej szesnastki w kategorii do 49 kg nie udała się Justynie Pałaszewskiej (AKS OSW Start Olsztyn).

Materiał oryginalny: Uniwersjada 2017. Środa z dwoma medalami [PODSUMOWANIE] - Dziennik Łódzki