Unihokej. Półfinały Mistrzostw Polski. Jedynka Trzebiatów bliżej finału

jakub lisowski
Zawodniczki Jedynki po pierwszym półfinale.
Zawodniczki Jedynki po pierwszym półfinale. MLUKS Jedynka Trzebiatów Facebook
Zespół Sus Travel Jedynki Trzebiatów wykorzystał atut boiska i pokonał Podhale Nowy Targ 6:3 w pierwszym spotkaniu półfinału rozgrywek o Mistrzostwo Polski pań w unihokeju.

Podhale wygrało grupę B, Jedynka była druga w grupie A. Teoretycznie większe szanse na awans do finału mają góralki, ale trzebiatowianki chcą sprawić niespodziankę.

W tej fazie rozgrywek gra się do dwóch zwycięstw, więc teraz rywalizacja przeniesie się do Nowego Targu. Mecz (lub dwa) ma być rozegrany w trzeci weekend marca.

Sobotni mecz w Mrzeżynie (tam gra Jedynka swoje mecze) nasz zespół źle rozpoczął. Rywalki po 3 minutach prowadziły 2:0. Po paru minutach zawodniczki Jedynki otrząsnęły się i zaczęły grać skuteczniej. Kontaktowego gola w I tercji wbiła Patrycja Hliwa (później wybrana MVP meczu po stronie Jedynki), która także wyrównała w drugiej odsłonie i strzeliła 3. bramkę w III tercji. Po niej trafiały też Nikola Kotelnicka (dwukrotnie) i Zuzanna Krzywak. Bardzo dobrze w bramce spisywała się Wiktoria Tomczyk (83 proc. skuteczności).

Piłkarz Roku 2018: Nagrodziliśmy najpopularniejszych i najle...

Plebiscyt Sportowiec Roku: nagrodziliśmy najpopularniejszych...