Umowa na Szczeciński Rower Miejski podpisana! Na przejażdżkę...

  Umowa na Szczeciński Rower Miejski podpisana! Na przejażdżkę już w sierpniu

  Marek Jaszczyński

  Głos Szczeciński

  Aktualizacja:

  Głos Szczeciński

  Wykonawca Szczecińskiego Roweru Miejskiego próbuje rozwiać wątpliwości.

  Wykonawca Szczecińskiego Roweru Miejskiego próbuje rozwiać wątpliwości. ©Sebastian Wołosz

  Dziś podpisano umowę na uruchomienie Szczecińskiego Roweru Miejskiego. Wykonawca zapewnia, że w sierpniu pojedziemy na przejażdżkę jednośladami.
  Wykonawca Szczecińskiego Roweru Miejskiego próbuje rozwiać wątpliwości.

  Wykonawca Szczecińskiego Roweru Miejskiego próbuje rozwiać wątpliwości. ©Sebastian Wołosz

  Do podpisania umowy doszło bez rozgłosu.

  - Potwierdzam, że firma wpłaciła zabezpieczenie umowy - mówi Daniel Bochiński ze spółki Nieruchomości i Opłaty Lokalne, która prowadzi inwestycję. - Od dnia podpisania umowy firma BikeU ma 90 dni na realizację zadania.

  Firma będzie musiała dostarczyć ponad 30 stacji i wyposażyć je w 505 stojaków oraz 360 rowerów.

  Do naszej redakcji przyszedł mail od zatroskanego czytelnika. Trafił również do radnych Rady Miasta.

  - Treść tego maila potwierdza moje obawy, co do sposobu, w jaki spółka miejska NIOL próbuje na siłę podpisać umowę z wykonawcą zlecenia na to zadanie - bez rozwiania jakże istotnych wątpliwości. Po raz kolejny powtarzam: to będzie decyzja polityczna, a nie racjonalna i sensowna - mówi Małgorzata Jacyna-Witt, radna niezależna.

  W liście pan Paweł podaje informacje o tym, że BikeU Sp. z o.o. została wykluczona w jednym z przetargów w Toruniu za fałszowanie dokumentów

  - Czy władze miasta znają fakty i firmują współpracę z takimi firmami? - pyta pan Paweł.
  - Chyba warto dokładniej przyjrzeć się przetargowi na Szczeciński Rower Miejski, żeby nie okazało się za kilka tygodni czy miesięcy, że wykonawca nie podołał wyznaczonemu zadaniu, albo wykonał go skandalicznie i z wieloma wadami i usterkami. Głośno ostatnio o tworzącym się w wielkich bólach systemie roweru miejskiego w Toruniu. Wykonawca bez odpowiedniego doświadczenia stworzył bubel, o którym mówi się już, że to najbardziej pechowa inwestycja ostatnich lat, a miasto rozważa nawet zerwanie umowy! Czy chcemy uczyć się na błędach własnych, czy może lepiej cudzych?

  Poprosiliśmy o komentarz przedstawiciela BikeU, który nie ukrywa zdziwienia, że ten sam list trafił do wszystkich radnych. Nazywa to celowym oczernianiem spółki.

  - Ktoś musi mieć interes, żeby nas oczernić - uzasadnia. Podobne rzeczy jak w Szczecinie działy się w Toruniu - mówi Marcin Jeż, prezes BikeU. - W Toruniu sąd drugiej instancji nie uznał ani jednego z 28 zarzutów firmy NextBike wobec naszej spółki.

  W Krakowie firma BikeU jest operatorem, ale dostawcą systemu jest NextBike Polska. Tutaj też trwa konflikt. Miasto Kraków w tej chwili przerzuca się z NextBike Polska, bo z niewyjaśnionych przyczyn został odcięty dostęp do urządzeń. Tymczasem miasto zapłaciło za 10-letnią licencję.

  Do naszej redakcji zgłosił się również przedstawiciel Nextbike Polska, który przedswił swoją wersję wydarzeń w Krakowie.

  - W Krakowie firma BikeU dokonała włamania do naszego systemu i na tej podstawie została odsunięta od prowadzenia; w tej chwili wyjaśnianie sytuacji - mówi Michał Dąbrowski z NextBike Polska. - Nie jest tak, że przerzucamy się argumentami z miastem, to było niezgodne z zasadami firmy Next Bike i dlatego odłączyliśmy BikeU dostęp do systemu.

  Czytaj treści premium w Głosie Szczecińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Polub nas na Facebooku

  Zdjęcia ze Szczecina

  Wideo ze Szczecina

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GS24 poleca:

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej Głosu Szczecińskiego

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej Głosu Szczecińskiego

  ŚWIĄTECZNE GWIAZDECZKI Głosowanie zakończone, przedstawiamy laureatów

  ŚWIĄTECZNE GWIAZDECZKI Głosowanie zakończone, przedstawiamy laureatów

  SPORTOWIEC ROKU | Zgłoś najlepszego sportowca!

  SPORTOWIEC ROKU | Zgłoś najlepszego sportowca!