MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ulica Hoża w Szczecinie przejezdna w czerwcu?

Marek Jaszczyński
Marek Jaszczyński
Czy w czerwcu remontowana ulica Hoża będzie przejezdna na całym odcinku? Odcinek od ulicy Bogumińskiej w kierunku ulicy Łącznej to nadal plac budowy.

- Trwają prace. Wykonawca dokłada wszelkich starań, aby doprowadzić do przejezdności ul. Hożej. W ciągu następnych dni będzie można stwierdzić czy uda się tego terminu dotrzymać – odpowiada Piotr Zieliński, rzecznik prasowy Miasta Szczecin ds. inwestycji, gdy pytamy, czy cały odcinek przebudowanej ulicy Hożej będzie przejezdny w czerwcu?

Najwięcej do wykonania jest tuż przy skrzyżowaniu remontowanej ul. Hożej z ul. Bogumińską i Żabią. Tu jeszcze są głębokie wykopy. Za skrzyżowaniem, w kierunku ulicy Łącznej jest już lepiej, ale nie ma jeszcze ostatecznej warstwy asfaltu, a kierowcy korzystają z nowych miejsc parkingowych.

Wiadomo, że inwestycja zakończy się z trzymiesięcznym poślizgiem jednak wykonawca wystąpił z wnioskiem o przedłużenie terminu zakończenia inwestycji do końca września tego roku.

Ulica Hoża w Szczecinie.

Przebudowa ulicy Hożej w Szczecinie. Jak idą prace? Zobacz zdjęcia

Inwestycja obejmuje przebudowę wraz z rozbudową ul. Hożej na odcinku od ul. Piaskowej do skrzyżowania z ul. Bogumińską, oraz rozbudowę ul. Piaskowej (pomiędzy ul. Hożą, a ul. Ostrowską) na odcinku 190,73 m od istniejącego zjazdu w ciągu ul. Hożej.

W ramach prac dojdzie do poszerzenia istniejącej jezdni ul. Hożej do szerokości 3,25 m dla każdego pasa ruchu, (wraz z wykonaniem połączenia ul. Bogumińskiej z istniejącym odcinkiem chodnika i ścieżki rowerowej w ciągu ul. Łącznej). Powstaną obustronne chodniki oraz jednostronna dwukierunkowa ścieżka rowerowa.

Ponadto w ramach inwestycji planuje się wykonanie stanowisk postojowych dla pojazdów osobowych. Rozbudowa obejmuje również odcinek ul. Piaskowej (łączący ul. Hożą z ul. Ostrowską), na której poszerzona zostanie jezdnia gruntowa do szerokości 5,0 m. Wykonane zostanie również odwodnienie drogi i przystanki autobusowe.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Po raz czwarty firma Oponeo we współpracy z Yanosikiem opracowała Ranking Miast Przyjaznych Kierowcom. Na którym miejscu jest Szczecin? Jak eksperci oceniają nasze miasto? Zobacz szczegółowy opis rankingu! >>>POLECAMY RÓWNIEŻ: Ranking miast przyjaznych kierowcom 2019. Jak wypadł Szczecin?

Ranking Miast Przyjaznych Kierowcom 2020. Jak wypadł Szczecin?

ZOBACZ TAKŻE:

WIDEO:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński