MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ul. Misia Wojtka w Szczecinie. Niedawno w remoncie, a już są kłopoty. Zobacz zdjęcia

Marek Jaszczyński
Marek Jaszczyński
Ul. Misia Wojtka w Szczecinie
Ul. Misia Wojtka w Szczecinie Sebastian Wołosz
Ulica Misia Wojtka zapada się. Nie minął jeszcze rok od remontu tej drogi. Urzędnicy zapowiadają, że usterki zostaną naprawione w ramach rękojmi.

Sprawą zajęła się jedna ze szczecińskich radnych.

- Na odcinku ulicy utworzyły się zapadnięcia, nierówności, a woda po opadach stoi w wielu miejscach, zamiast odpływać do studzienek – pisze Agnieszka Kurzawa, radna PiS w interpelacji do prezydenta Szczecina. - Według mieszkańców spowodowane jest to niewłaściwym wykonaniem prac budowlanych, m.in. złym ułożeniem kostki brukowej, która w wielu miejscach jest również poluzowana nawet na chodniku.

Przypomnijmy, że prace realizowała firma Elbud ze Szczecina.

To nie jedyne uwagi dotyczące tego miejsca. Płotek znajdujący się przy skwerze jest regularnie niszczony przez parkujące w tym miejscu samochody. Ogrodzenie jest znacznie przechylone.

Jak zapewnia Urząd Miasta Szczecina wykonawca inwestycji został wezwany do naprawy nieprawidłowości nawierzchni drogowych w ulicy w ramach udzielonej rękojmi.

- Prace naprawcze zostaną przeprowadzonego do końca lipca – zapewnia Michał Przepiera, zastępca prezydenta Szczecina. - Administrator skweru tj. Zakład Usług Komunalnych odnotował uszkodzenia w płotku od strony ul. Misia Wojtka. Uszkodzenia powstały z winy kierowców zbyt blisko parkujących swoje pojazdy. Szkoda została zgłoszona do ubezpieczyciela. Podjęto decyzję o jego naprawie oraz lekkim przesunięciu płotka w kierunku skweru, aby uniknąć w przyszłości podobnej sytuacji. Trwa procedura wyboru oferenta, który wykona naprawę.

Dodajmy, że inny radny Mariusz Bagiński z klubu Bezpartyjni zwrócił uwagę, że ktoś uszkodził trampoliny oraz napisał wulgaryzmy na tablicach informacyjnych. Sprawa trafiła do ZUK.

Szczecin. Miś Wojtek już stoi na skwerze swojego imienia [WI...

Bądź na bieżąco i obserwuj:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński