Udany występ polickich łuczników. Mają mistrzostwo Polski

OPRAC.:
Marek Jaszczyński
W Wilkowicach koło Żywca, odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski w Łucznictwie. Na linii strzelań stanęło łącznie 205 zawodników z całej Polski, z czego 15 zawodników klubu Defmar Police.

W konkurencji Barebow policzanie do samego końca wiódł prym, pokonując zawodników z takich miast jak Warszawa. Dominik Nowak pokonując wszystkich rywali zdobył złoty medal i tytuł Halowego Mistrza Polski na rok 2021. Kolejne doskonałe miejsca zdobyli: 7. Władysław Motyka, 9. Jacek Mark, 11. Przemysław Chmielewski, 18. Krystian Kryca. Wśród pań najlepsza była Julia Ignaczak (6. miejsce. 7. Dominika Motyka, 8. Joanna Kryca, 10. Justyna Cylejowska.

Zespół barebow w składzie: Dominik Nowak, Władysław Motyka, Przemysław Chmielewska, Jacek Mark, również pokonali wszystkie zespoły i w finale wygrywając z klubem z Warszawy 6:0 w setach, zdobyli tytuł Drużynowego Halowego Mistrza Polski na rok 2021.

Drugi zespół kobiet w składzie Dominika Motyka, Justyna Cylejowska, Julia Ignaczak, Joanna Kryca, również zdobyły zespołowy złoty medal Halowych Mistrzostw Polski.

Kolejnym sukcesem okazały się pojedynki mikst (kobieta+mężczyzna), nasi zawodnicy tocząc zacięta walkę zdobyli kolejne medale i tytuły.
Mikst I Dominik Nowak i Joanna Kryca oraz Mikst II Władysław Motyka i Dominika Motyka w zaciętej walce skończyli ex aequo na 3 lokacie, przywożąc do Polic podwójnie tytuły II Halowych Wicemistrzów Polski na rok 2021 r.

Dodatkowo zawodnicy UKS DEFMAR POLICE, zakończyli zmagania podczas mistrzostw ustanawiając szereg Rekordów Polski:
Dominik Nowak ustanowił dwa rekordy Polski 1x18m, oraz 2x 18m.

Drużyna mężczyzn w składzie Dominik Nowak, Władysław Motyka, Przemysław Chmielewski, Jacek Mark ustanowili Drużynowy Rekord Polski mężczyzn. Natomiast drużyna damska w składzie: Dominika Motyka, Justyna Cylejowska, Julia Ignaczak, Joanna Kryca ustanowiły drużynowy Rekord Polski kobiet.

Drużyna mężczyzn w łukach bloczkowych, pomimo zajęcia w kwalifikacjach przedostatniego miejsca, w pojedynkach eliminacyjnych poradzili sobie tak doskonale, że ukończyli Mistrzostwa Polski na 5 lokacie, przegrywając jedynie jeden pojedynek z niepokonanym od 3 lat zespołem A3D Toszek.

Indywidualnie również mogą cieszyć się świetnymi wynikami:

• 17 miejsce Tomasz Chmielewski
  • 33 Dariusz Serocki
  • 46 Maciej Kolasa
  • 49 Edward Fudro
  • 51 Zbigniew Stawny

W łuku olimpijskim Robert Krawczak zakończył rywalizację na 40 lokacie.

Zawodnicy trenują pod okiem doświadczonego trenera Marka Stemplowskiego.

- Całe mistrzostwa odbyły się w ścisłym rygorze sanitarnym, a dla większości naszych zawodników były to pierwsze zawody tak wysokiej rangi. Tym bardziej cieszą nas ich wyniki - mówi Katarzyna Chmielewska z UKS DEFMAR POLICE.

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?