Udany początek historii. Stalpro Błyskawica Szczecin wygrała pierwszy mecz u siebie

(sz)
Stalpro Błyskawica Szczecin
Po blisko roku przerwy siatkarze powalczyli o punkty w Szczecinie. Stalpro Błyskawica wygrała 3:1 z SGS Goleniów.

Był to drugi mecz trzecioligowca w sezonie i pierwszy w roli gospodarza. Nowo powstała drużyna na razie zwycięża, ma komplet punktów w tabeli. Konfrontacja z zespołem z Goleniowa zakończyła się wynikiem 3:1, a inauguracja w sali treningowej Netto Areny przebiegała po myśli szczecinian. Z drobnym przestojem.

Błyskawica wyszła na parkiet z dużą wolą zwycięstwa i tę ambicję było widać w setach otwierających spotkanie. Pierwszy zakończył się wynikiem 25:19. Walka do czasu była wyrównana, a gospodarze wygrali dzięki rozsądnemu rozegraniu. W drugiej partii szczecinianie urządzili demolkę 25:12, dlatego wygrana gości z Goleniowa w trzecim secie była pewnym zaskoczeniem. Błyskawica straciła siedmiopunktową zaliczkę i nie odniosła błyskawicznego zwycięstwa. Musiała rozegrać jeszcze czwartą rundę, w której zniszczyła przeciwnika 25:10. Goleniowianie rozstali rozbrojeni zagrywkami przez Daniela Zabłockiego.

Przed meczem uroczyście podziękowano Edwardowi Wojneckiemu, prezesowi UKS Błyskawicy i dyrektorowi sportowemu Stalpro Błyskawicy, za 45 lat trenerskiej.

Stalpro Błyskawica Szczecin - SGS Goleniów 3:1 (25:19, 25:12, 23:25, 25:10)
Błyskawica: Grot, Zapaśnik, Zabłocki, Kopiński, Markiewicz, Kujawa, Herrman (l.)