Udana puenta Chemika Police. 3:0 z wicemistrzem Polski

(sz)
Andrzej Szkocki
Siatkarki Chemika Police wygrały ostatnie ligowe starcie w 2016 roku. Drużyna Jakuba Głuszaka pokonała 3:0 Atom Trefl Sopot.

Motorem napędowym Chemika Police w pierwszym secie była Anna Werblińska. Ledwo rozpoczął się mecz, a już wypracowała swoimi zagrywkami przewagę 5:0. Policzanki, choć grały ponownie bez kilku największych gwiazd, zmuszały młode rywalki do licznych błędów i zaznaczyły swoją wyższość wynikiem 25:13.

Druga partia była zacięta i w końcówce trener Jakub Głuszak wprowadził na boisko rozgrywającą Joannę Wołosz oraz atakującą Katarzynę Zaroślińską. Była siatkarka Atomu Trefla zameldowała się na boisku blokami, zbiciami i stłumiła apetyt sopocianek na wygranie seta. Drugiego podobnie jak pierwszego zakończyła Werblińska atakiem na 25:23.

Zaroślińska nie opuściła boiska przed trzecią odsłoną spotkania i mogła nacieszyć się sportowym spotkaniem z klubem, którego była ikoną. Chemik wypracował sobie przewagę, którą utrzymał do końca seta i meczu.

Policzanki są liderkami Orlen Ligi na półmetku sezonu zasadniczego z kompletem zwycięstw. Następny mecz zagrają w przyszłym roku.

Chemik Police - Atom Trefl Sopot 3:0 (25:13, 25:23, 25:15)