MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Uczestnicy seminarium polsko-izraelskiego w Błękitnej Brygadzie

Marek Jaszczyński
Uczestnicy seminarium w koszarach 12 BZ.
Uczestnicy seminarium w koszarach 12 BZ. Zdjęcie chor. Ryszard Królak
Uczestnicy seminarium polsko-izraelskiego odwiedzili koszary 12 Brygady Zmechanizowanej imienia generała broni Józefa Hallera.

Na terenie koszar Błękitnej Brygady przybyli przedstawiciele instytucji i jednostek wojskowych oraz reprezentantów przemysłu zbrojeniowego Polski i Izraela. Gości powitał generał brygady Andrzej Tuz, dowódca Przodującego Oddziału w Siłach Zbrojnych RP. Po podziale uczestników seminarium na poszczególne grupy tematyczne rozpoczęła główna część wizyty w 12 Brygadzie Zmechanizowanej.

W sali tradycji, porucznik Iwo Listewnik zapoznał gości z osiągnięciami i tradycjami Błękitnej Brygady. Natomiast żołnierze z pozostałych pododdziałów 12 Brygady Zmechanizowanej pochwalili się swoim wyposażeniem i uzbrojeniem, które wywarło duże wrażenie na wszystkich gościach. Żołnierski poczęstunek przygotowany przez żołnierzy batalionu logistycznego Błękitnej Brygady, uwzględniający kwestie religijne przedstawicieli Izraela, zakończył wizytę uczestników spotkania.

Seminarium polsko-izraelskie dotyczyło funkcjonowania i rozwoju Wojsk Lądowych. W drugim dniu trwania spotkania przedstawiciele obu armii wymienili się doświadczeniami i wnioskami wyniesionymi z prowadzenia operacji bojowych. Dalsza część seminarium zdominowana została przez firmy z sektora zbrojeniowego Polski i Izraela. Organizatorem seminarium było Dowództwo Wojsk Lądowych. Uczestniczyło w nim około 40 osób z Izraela i około 80 przedstawicieli instytucji i jednostek z: Wojsk Lądowych, Ministerstwa Obrony Narodowej i Sztabu Generalnego Wojska Polskiego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński