Ubezpieczenie to szansa na leczenie dziecka za granicą. Jakie możliwości daje polisa PZU?

Materiał informacyjny PZU Życie SA
Udostępnij:
Ubezpieczenie może okazać się kluczową formą pomocy, podczas gdy zdrowie dziecka jest zagrożone. Dramatyczne apele rodziców czy zbiórki organizowane przez fundacje na leczenie dzieci za granicą – w Internecie nie brakuje tego typu ogłoszeń. Dla rodziców poważna choroba dziecka to jedno z najtrudniejszych doświadczeń w życiu. Zwłaszcza gdy jedyną szansą jest terapia za granicą, która często przekracza możliwości finansowe rodziny... Zakup ubezpieczenia to decyzja, którą powinien podjąć, każdy rodzic, by czuć się bezpiecznie oraz otrzymać natychmiastową pomoc w sytuacji kryzysowej.

Polisa PZU – możliwość leczenia dziecka za granicą

Chociaż choroby dziecka nie da się przewidzieć, zakup ubezpieczenia może pomóc w zabezpieczeniu jego przyszłości i zdrowia. Z myślą o takich właśnie sytuacjach PZU oferuje polisę leczenia dziecka za granicą. Rodzice nie muszą się martwić ani wydatkami, ani organizacją wyjazdu i samego leczenia. Za całość odpowiada ubezpieczyciel, a rodzice mogą więcej czasu spędzać z chorym dzieckiem.

Leczenie nowotworów złośliwych, skomplikowany zabieg kardiochirurgiczny czy konieczność przeszczepu – takie historie zdarzają się wokół nas, a mimo coraz bardziej zaawansowanego sprzętu i świetnych specjalistów, nie każde leczenie jest możliwe do przeprowadzenia w Polsce. Zdarza się, że jedynym ratunkiem jest terapia za granica. Jednak na przeszkodzie stoi brak odpowiednich finansów.

Dlatego w ramach polisy PZU ubezpieczyciel zajmie się zorganizowaniem leczenia w zagranicznej placówce i pokryje jego koszty nawet do kwoty 2 milionów euro.

Leczenie dziecka za granicą z polisą PZU – co warto wiedzieć?

Pierwszym krokiem jest kontakt z Centrum Obsługi Klienta i ponowna weryfikacja diagnozy i dotychczasowego sposobu leczenia dziecka. Taką opinię przygotowuje lekarz specjalista z zagranicy na podstawie przesłanej dokumentacji medycznej. Ubezpieczenie „Leczenie za granicą dziecka” gwarantuje, że rodzice otrzymają propozycję trzech zagranicznych szpitali specjalizujących się w leczeniu danej choroby i sami dokonują wyboru miejsca, do którego dziecko pojedzie na dalsze leczenie. W sytuacji, gdyby rodzice przyszli z własną propozycją konkretnego szpitala (np. polecił go im lekarz specjalista), istnieje możliwość próby organizacji leczenia w tej właśnie placówce.

Następnie organizowany jest wyjazd chorego dziecka do wybranej placówki za granicą. Rodzice lub opiekunowie mogą też wybrać czy np. do szpitala Berlinie, czy Wiedniu wolą polecieć z dzieckiem samolotem, czy pojechać pociągiem. Na miejscu, przy każdym kontakcie z personelem medycznym, pomocą będzie służył tłumacz.

Kompleksowa opieka z ubezpieczeniem PZU

Dzięki polisie PZU rodzice nie muszą się martwić kosztami związanymi z weryfikacją diagnozy oraz pobytem dziecka w szpitalu i całym procesem leczenia (począwszy od badań, poprzez operacje czy zakup specjalistycznych lekarstw). Nie muszą się również niepokoić tym, jak dziecko dojedzie na leczenie ani czy będzie miało zapewnioną opiekę, bowiem ubezpieczenie obejmuje również transport i pobyt dwóch opiekunów dziecka.

Dodatkowo, za każdą noc pobytu w zagranicznej placówce, z polisy wypłacane jest 100 euro (łącznie do 6 000 euro w trakcie terapii), dzięki którym rodzice lub opiekunowie mogą pokryć bieżące wydatki (np. koszt taksówki na miejscu) i nie muszą dodatkowo uszczuplać swoich oszczędności. Często jednak leczenie nie kończy się po powrocie do domu. Dlatego w ramach ubezpieczenia zagwarantowany jest również zwrot wydatków poniesionych na zakup lekarstw na receptę zaleconych przez lekarza prowadzącego z zagranicy i przepisanych przez lekarza w Polsce. Zwrot ten może wynieść nawet do 50 000 euro.

„Leczenie za granicą dziecka” to jedno z pięciu ubezpieczeń PZU Życie stworzonych z myślą o najmłodszych. Zakresy tych ubezpieczeń zostały dostosowane do ich potrzeb. Polisy zabezpieczają sytuację finansową rodziny
w przypadku ciężkiej choroby dziecka, leczenia szpitalnego, konieczności poddania się operacji chirurgicznej czy w razie uszczerbku na zdrowiu, spowodowanym nieszczęśliwym wypadkiem.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Ubezpieczenie to szansa na leczenie dziecka za granicą. Jakie możliwości daje polisa PZU? - Polska Times

Więcej informacji na stronie głównej Głos Szczeciński