Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Tysiące szczecinian będzie dziś protestować przeciwko ACTA

Redakcja
9 829 Internautów zapowiedziało udział w proteście na portalu Facebook.com - choć oczywiście jest to liczba mocno zawyżona, to jednak dziś w Szczecinie możemy spodziewać się tysięcy osób protestujących przeciwko ACTA.

Protest w Szczecinie zacznie się 1 lutego o godzinie 17.30.

Przeciwnicy ACTA zbierają się na Facebooku

Trasa marszu będzie przebiegać w następujący sposób: Wały Chrobrego (start 17.30 sprzed Urzędu Wojewódzkiego), ulica Zygmunta Starego, Matejki, Piłsudskiego aż do placu Szarych Szeregów, aleją Piastów do placu Kościuszki, ulicą Krzywoustego na pl. Zwycięstwa, dalej Brama Portowa, aleja Niepodległości i z placu Żołnierza aleją Jana Pawła II do Urzędu Miejskiego.

Na pierwszą demonstrację w Szczecinie przyszło kilka tysięcy osób.

- Apelujemy do mieszkańców Szczecina, grup zawodowych i specjalistów w różnych branżach, stowarzyszeń, artystów, związków zawodowych i branżowych o dołączenie się oraz aktywny udział w proteście przeciwko ACTA! Pseudo-wolnościowym i populistycznym politykom już podziękujemy! - piszą na Facebooku organizatorzy.

Zapowiadają również możliwość podpisania referendum w sprawie ACTA. W trakcie protestu będzie bardzo widoczna grupa od zbierania podpisów pod referendum w sprawie ACTA (do podpisana referendum potrzebny będzie numer PESEL).

Każdego uczestnika organizatorzy proszą o posiadanie, jeśli to możliwe, dwóch balonów (w kolorze czerwonym i białym ), piszczałki lub gwizdka oraz proszą o przećwiczenie gardła.

Pierwszy protest przeciw ACTA w Szczecinie

Protest przeciw ACTA w Szczecinie. Tłumy na demonstracji [zdjęcia, wideo]

ACTA - o co chodzi

ACTA (Anti-counterfeiting trade agreement) to układ między Australią, Kanadą, Japonią, Koreą Południową, Meksykiem, Maroko, Nową Zelandią, Singapurem, Szwajcarią i USA, do którego ma dołączyć UE. Jego nazwę można przetłumaczyć jako "porozumienie przeciw obrotowi podróbkami", dotyczy jednak ochrony własności intelektualnej w ogóle, również w internecie. Zdaniem obrońców swobód w internecie może prowadzić to do blokowania różnych treści i cenzury w imię walki z piractwem.

Rada UE decyzję o podpisaniu go podjęła za polskiej prezydencji na posiedzeniu 15-16 grudnia 2011 z udziałem ministrów rolnictwa i rybołówstwa, pod przewodnictwem Marka Sawickiego. Kraje UE uzgodniły przystąpienie do porozumienia na szczeblu eksperckim; w takim przypadku jest przyjętą praktyką, że formalną decyzję podejmują bez dyskusji ministrowie na dowolnym posiedzeniu

Czytaj e-wydanie »

Zaplanuj wolny czas - koncerty, kluby, kino, wystawy, sport

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński