Tym razem bez wielich emocji w meczu barażowym o IV ligę

Drużyna Wiekowianki Wiekowo nie była faworytem baraży.
Drużyna Wiekowianki Wiekowo nie była faworytem baraży. Wiekowianka Wiekowo Facebook
Rega Trzebiatów wysoko wygrała na boisku Wiekowianki Wiekowo i to ona pozostała w grze o IV ligę.

Przypomnijmy - Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej przed rozpoczęciem sezonu 2021/22 zdecydował się uatrakcyjnić rywalizację w IV lidze i Klasach Okręgowych. Zdecydowano się wprowadzić baraże w których grali czterech wicemistrzowie Klas Okręgowych (z czterech grup). Między sobą wyłaniały jedną drużynę, która miała walczyć w finale baraży z ekipą z obecnej IV ligi.

W półfinałach było sporo emocji. Wiekowianka Wiekowo dopiero po rzutach karnych pokonała Zorzę Dobrzany, a Rega Trzebiatów potrzebowała dogrywki, by wyeliminować Odrę Chojna.

Po tygodniu Wiekowianka znów zagrała na swoim boisku, ale nie sprostała Redze Trzebiatów. Podopieczni Macieja Kiszkiela objęli prowadzenie w doliczonym czasie pierwszej połowy. Gola zdobył Grzegorz Jarmoszewicz.

Po paru minutach II części Daniel Kocur podwyższył na 2:0 i było jasne, że Rega takiej przewagi już nie wypuści. To zespół prezentujący solidną defensywę. W Wiekowicach - tam był rozgrywany niedzielny mecz - też zachował czyste konto.

W 72. minucie trzebiatowianie, a konkretnie Marcin Kocur, zdobyli trzeciego gola i ostatecznie wygrali 3:0.

W środę wielki finał baraży o ostatnie miejsce w IV lidze. Rega podejmie Błękitnych II Stargard. Trudno wskazać faworyta, nawet jeśli mecz zostanie rozegrany w Trzebiatowie.