Tylko 40 punktów zdobytych przez Wilczyce i wysoka porażka z Artego

(an)
Wilczyce zdobyły zaledwie 40 punktów.
Wilczyce zdobyły zaledwie 40 punktów. Andrzej Szkocki/archiwum
Wilczyce Morskie Szczecin przegrały we własnej hali z Artego Bydgoszcz 40:69.

Do przerwy Wilczyce grały na równym poziomie z brązowymi medalistkami mistrzostw Polski. Gra byłą wyrównana, choć oba zespoły popełniały błędy. Nawet gdy przyjezdne wypracowywały przewagę, Wilczyce po chwili ją niwelowały. Po dwóch kwartach był wynik 27:33.

Po zmianie stron gra wyglądała zupełnie inaczej. Nasze zawodniczki nie mogły znaleźć sposobu na wyeliminowanie Armishy Carter i Jessiki Lawson. Wilczyce nie miały też konceptu w ataku. Dlatego po ostatnim gwizdku ze zwycięstwa cieszyły się koszykarki Artego.

Wilczyce Morskie Szczecin - Artego Bydgoszcz 40:69 (13:16, 14:17, 7:15, 6:21)
Wilczyce: Mandir 11, Stasiuk 6, Sosnowska 6, Mrozińska 4, Kaczmarczyk4, Kotnis 3, Radwan 2, Adamowicz 2, Kraayeveld 2.