MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Tyle dajemy do koperty na ślub. Zazwyczaj chrzestni muszą okazać hojność [stawki]

Katarzyna Piojda
Pary, które ślubowały w latach 70., otrzymywały zazwyczaj praktyczne prezenty rzeczowe. Czasy się zmieniły. Dzisiaj młoda para najczęściej dostaje właśnie kopertę z gotówką.Ile wkładają do koperty znajomi i konkretni członkowie rodziny? Zobacz dokładne kwoty na kolejnych slajdach naszej galerii.
Pary, które ślubowały w latach 70., otrzymywały zazwyczaj praktyczne prezenty rzeczowe. Czasy się zmieniły. Dzisiaj młoda para najczęściej dostaje właśnie kopertę z gotówką.Ile wkładają do koperty znajomi i konkretni członkowie rodziny? Zobacz dokładne kwoty na kolejnych slajdach naszej galerii. Pixabay.com
Jak nie wiadomo, jaki prezent kupić młodej parze, to najlepiej wręczyć jej pieniądze. W 2005 roku nowożeńcy dostawali od gości średnio po 300 zł w kopercie. Piszemy, ile w tej kopercie młodzie dostawali w 2021 roku.

Pary, które ślubowały w latach 70-tych, otrzymywały najczęściej praktyczne prezenty rzeczowe. To pościel, ręczniki, obrusy, firany, żyrandole, serwisy obiadowe czy kawowe, zestawy sztućców, odkurzacze, młynki do kawy, dywany. Ba! Nawet gramofony. I jeszcze farelki. Dla niewtajemniczonych: to przenośne grzejniki w wersji mini. W latach 80-tych państwo młodzi zaczęli dostawać koperty od swoich weselnych gości. To było praktyczne rozwiązanie. Gotówka zawsze trafiała w gust świeżo poślubionych.

Ślub. Ile wkładało się do koperty przed laty, ile wkłada się dzisiaj?

Koniec lat 90-tych – państwo młodzi w kopercie otrzymują od 200 do 500 zł, licząc od zaproszonej pary, np. cioci z wujkiem, kuzynki z chłopakiem, brata z narzeczoną.

W roku 2005 nowożeńcy znajdują w kopercie przeciętnie 300 zł. Pary, które na ślubnym kobiercu stają w 2009 roku, otrzymują zazwyczaj 200 zł, bo w Polsce mamy przecież kryzys gospodarczy. Nadchodzi 2015 roku i kto ma wesele, ten znajduje w kopercie średnio 300 zł.

Nastaje 2020 rok - niestety, pod znakiem koronawirusa i kolejnego kryzysu.. Młode pary otrzymują od gości po około 500 zł. To przeciętna kwota.

Ślubne stawki - dane szczegółowe

Przez lata goście, składając życzenia młodym małżonkom, wręczali im bukiety. Teraz, zamiast kwiatów, młodzi otrzymują chociażby wino, bombonierki, kwiaty, owszem, ale doniczkowe, dalej – albumy do zdjęć lub ramki.

Niektórzy nowożeńcy proszą o maskotki lub ubranka, które przekażą zaraz po weselu dzieciom z domów dziecka. Inni proszą o bony, przykładowo, 10-złotowe. Podarują je szkołom z myślą o ufundowaniu obiadów dla najuboższych uczniów. Są także pary, które na swój ślub dostają… karmę dla zwierząt. Same o nią wcześniej prosiły. Po weselu zawiozą ją do schroniska. Ile wkładają do koperty znajomi i konkretni członkowie rodziny? Zobacz dokładne kwoty w poniższej galerii.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dlaczego lato sprzyja miłości?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Tyle dajemy do koperty na ślub. Zazwyczaj chrzestni muszą okazać hojność [stawki] - Gazeta Pomorska

Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński