Tyle "bez ściemy" zarabiają teraz kasjerzy w sklepach Lidl i Biedronka Zobacz najnowsze stawki netto

Agnieszka Domka-Rybka
Agnieszka Domka-Rybka
Zaktualizowano 
Ze względu na dużą rotację na stanowiskach kasjerów, atutem pracownika jest staż przekraczający 2-3 lata w jednym miejscu.
Ze względu na dużą rotację na stanowiskach kasjerów, atutem pracownika jest staż przekraczający 2-3 lata w jednym miejscu. Szymon Starnawski
Zdecydowana większość kasjerów wykonuje swoje obowiązki na podstawie umowy o pracę - 85 proc. ankietowanych. Więcej niż co trzeci z nich (36 proc.) deklaruje, że co miesiąc otrzymuje premie za osiągane wyniki - tak mówi najnowszy raport "Kasjer na rynku pracy. Zarobki, rozwój i oczekiwania" serwisu zarobki.pracuj.pl.

- Choć znajdują się na najniższych szczeblach hierarchii, to właśnie oni budują nasze wrażenia w relacji z marką. Praca kasjera jest wymagająca, często ciężka fizycznie. Rynkowe doniesienia pokazują jednak, że płace kasjerów regularnie rosną, a pracodawcy wprowadzają programy rozwoju karier - podkreśla Rafał Nachyna, dyrektor zarządzający Pracuj.pl.

Zespoły kasjerów w Polsce są silnie sfeminizowane. Jak podają eksperci serwisu zarobki.pracuj.pl, 8 na 10 kasjerów to kobiety. Co ciekawe, panie dominują także wśród kierowników sklepów spożywczych (61 proc.) oraz ich zastępców (66 proc).

Według danych serwisu zarobki.pracuj.pl ich przeciętne miesięczne wynagrodzenie to 2000 zł netto. Natomiast najlepiej opłacani specjaliści otrzymują pensje o blisko połowę wyższe – wynoszące 2900 zł netto. Dla porównania, przeciętna pensja sprzedawcy w branży motoryzacyjnej to 3100 zł netto, a kierownika sklepu spożywczego - 4600 zł netto.

DOKŁADNE ŚREDNIE ZAROBKI W WOJEWÓDZTWACH W PONIŻSZEJ GALERII >>>

Ile zarabiają kasjerki i kasjerzy w Polsce i w regionie? Sta...

Wyższe zarobki oferują sklepy w największych miastach i najsilniej rozwiniętych regionach oraz duże sieci handlowe.

Ze względu na dużą rotację na stanowiskach kasjerów, atutem pracownika jest staż przekraczający 2-3 lata w jednym miejscu.

Wyższe wynagrodzenia oferują kasjerom np. sklepy informatyczne, motoryzacyjne czy RTV-AGD.

Płaca minimalna wzrośnie od 2019 roku.

Zdecydowanie najpopularniejsze są bony towarowe (38 proc.). Według wypowiedzi pracowników, firmy nieco rzadziej decydują się na świadczenia socjalne (28 proc.), ubezpieczenia na życie (25 proc.), prywatną opiekę medyczną (18 proc.).

WYPŁATA PLUS. JAKIE DODATKI DO PENSJI OFERUJĄ SIECI HANDLOWE? [BIEDRONKA, LIDL, IKEA, CARREFOUR, KAUFLAND]

Jakie są oczekiwania kasjerów? Kasjerzy to jedna z najbardziej charakterystycznych grup pracowników fizycznych. Jak wykazał raport Pracuj.pl, oczekują oni stabilnych i jasnych zasad zatrudnienia. Chcą wygodnej i szybkiej rekrutacji, uczciwych relacji z szefami oraz zdrowego środowiska pracy.

Jak pokazał raport Pracuj.pl "Na tropie dobrej pracy", pracownicy fizyczni zwracają przede wszystkim uwagę na wysokość wynagrodzenia. Tylko 35 proc. badanych chciałoby zmienić stanowisko na wyższe, ale już 77 proc. zmieniłoby pracę, jeśli w nowym miejscu otrzymaliby wyższe wynagrodzenie.

O tym, jakie są możliwości rozwoju w pracy kasjera wypowiedziała się dla Pracuj.pl Kinga Jagiełło-Kulesza, dyrektor działu HR w Jeronimo Martins Polska.

Bez nich nie moglibyśmy żyć, a zarabiają tak mało! Lista naj...

Co powiedziała? - W zależności od przedsiębiorstwa i branży może to różnie wyglądać. Zwykle zaczyna się od stanowiska kasjera czy też sprzedawcy-kasjera, a później można awansować na starszego sprzedawcę – kasjera, a następnie na zastępcę kierownika sklepu. Im wyższy szczebel, tym więcej możliwości rozwoju. Można wybrać ścieżkę specjalistyczną albo menedżerską. W sieci Biedronka kierownik sklepu może awansować na kierownika sprzedaży produktów świeżych, na kierownika operacji i sprzedaży, później na starszego menedżera, nadzorującego pracę kilkudziesięciu sklepów, następnie – dyrektora centrum dystrybucyjnego, aż na stanowisko dyrektora operacyjnego regionu. Taka pozycja też wiąże się z różnymi możliwościami – można na przykład zmienić specjalizację, zostać dyrektorem w dziale zakupów itd. Dużo zależy od tego, jak wygląda struktura firmy lub aktualne potrzeby biznesowe. Praca na stanowiskach związanych ze sprzedażą pozwala uzyskać kompetencje, które można wykorzystać też w innych obszarach, m.in. w marketingu. Taka osoba może przejść np. do działu personalnego albo zostać trenerem wewnętrznym i prowadzić szkolenia - mówi Kinga Jagiełło-Kulesza.

Źródło: Pracuj.pl

Wideo

Materiał oryginalny: Tyle "bez ściemy" zarabiają teraz kasjerzy w sklepach Lidl i Biedronka Zobacz najnowsze stawki netto - Gazeta Pomorska

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 1,593

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

f
fghj
19 września, 5:21, Sssssaaaaa:

Pitu pitu. Gdyby było tak wspaniale to cosziennie tego typu artykuły by nie wyskakiwaly. Nie polecam lidla, ostatnio jakis chlopiec zmarl po spożyciu mięsa z tego sklepu

Bo mięso się kupuje w mięsnym - tam cała logistyka i procedury są odpowiednio przestrzegane.

G
Gość
21 września, 12:12, Inź:

Ja mam 6 emerytury i 5 w firmie do biedronki nie chodze bo tam jest brud nielad i smierdzi a pozatym to sklep dla biedoty i beneficjentow mopsu i 500 kaczora

21 września, 12:24, Tfu:

Szczerze życzę rychlego zejścia.

Tfu, jesteś mitimanem, który wypala pety ze śmietników, a komenty pisze z kafejki, bo tam ciepło.

G
Gostek

Mylący tytuł.

T
Tfu
21 września, 12:12, Inź:

Ja mam 6 emerytury i 5 w firmie do biedronki nie chodze bo tam jest brud nielad i smierdzi a pozatym to sklep dla biedoty i beneficjentow mopsu i 500 kaczora

Szczerze życzę rychlego zejścia.

I
Inź

Ja mam 6 emerytury i 5 w firmie do biedronki nie chodze bo tam jest brud nielad i smierdzi a pozatym to sklep dla biedoty i beneficjentow mopsu i 500 kaczora

G
Gość
17 września, 12:36, Gość:

Ale lipa biedronka nie szanuje pracowników coraz większe wymagania zero podwyżek w styczniu było tulko wyrównanie staerk tym którzy mieli mniej niż najniższa krajowa reszta te same stawki id kasjera pi zastępcę i kierownika sklepu coraz więcej ludzi się zwalnia i wszystkie obowiązki spadają na resztę pracowników

Najgorsze jest to że ci dobrzy starzy pracownicy się zwalniają bo nie będą robić za takie pieniądze a nowy pracownik nie u ciągnie sklepu

Jeżeli biedronka nie zmieni wynagrodzeń to nie długo będzie bardzo źle

17 września, 15:42, emeryt budżetowy:

a zobacz co jest w służbie zdrowia, oprócz lekarzy i pielęgniarek pozostali zarabiają ochłapy, do tego dołóż ten niższy personel w sądach, urzędach skarbowych. Tu też są "niewolnicy".

18 września, 19:49, Gość:

Starzy kasjerzy muszą piec pieczywo, roznosić ceny, robić akcje,rozkładać towar ,obsługiwać klientów a nowi to tylko by siedzieli na kasie bo mówią że oni nie umią tego robić i niechcą się nauczyć opisałam na przykładzie biedronki w której pracuję

Starzy kasjerzy tylko pilnują, aby nikt z nowych nie zajął ich miejsca. Pracowałam w Biedronce wiem jak to wygląda. Nowi stale mają być na pierwszej kasie, a starzy idą rozkładać mrożonki, dokładać towar, sporadycznie siadają na kasie, a nowym się obrywa bo kolejka się zrobiła, bo złodziej przyszedł i coś ukradł. Siedząc na jedynce zawsze jest problem z przerwą, idziesz na przerwę kiedy reszcie pasuję albo nie idziesz wcale bo jest duża kolejka nawet jak jesteś w pracy przez 11 godzin siedząc tylko na kasie. Tak mają dobrze nowi! Nikt nie chcę siedzieć stale na kasie! Całe szczęście już tam nie pracuję.

G
Gość
18 września, 20:23, Gość:

Już niedługo na jedzenie trzeba brać kredyt

18 września, 20:45, .:

Piierdolisz przygłupie. Wynagrodzenia rosną szybciej niż ceny żywności.

Piierdolisz przygłupie

G
Gość

Super,pielęgniarka(obciążona psychicznie i fizycznie,zagrożona biologicznie) w szpitalu odpowiedzialna za życie ludzkie( opiekująca się chorymi,obłożnie chorymi(OIOM,oddziały internistyczne,chirurgiczne),z 20-letnim stażem zarabia 4000zł, A KIEROWNIK SKLEPU SPOŻYWCZEGO-4600ZŁ.SUPER

G
Gość

Kurwa ile można odgrzewać tego kotleta !!

G
Gość
10 września, 23:30, J gość:

Praca w biedronce jest bardziej godna niż jakakolwiek praca z którymi miałam styczność dotychczas. PŁACĄ ŁADNE PIENIĄDZE moja pensja prawie dobila do trzech tysięcy, za zwykły etat kasjer sprzedawca. Szanują człowieka za jego wykonana pracę, nie jest traktowany człowiek jak złodziej. Wszyscy się szanują. Owszem są dni że bywa ciężko, jest dużo pracy, przyjeżdża duża dostawa czy po prostu człowiek jest zmęczony. Ale z ręką na sercu powiem szczerze że pracując w biedronce jestem bardzo zadowolona. Biorą pod uwagę że mogą się wydarzyć sytuację losowe na które nie mamy wpływu i nie zwalniają ludzi z dnia na dzień :) ile osób które się wypowiedzią na temat pracy w biedronce pracowało w firmie????

11 września, 16:01, Gość:

Widzę że pracujesz w regionie o wyższych stawkach. Nie ma takiej opcji by dostać prawie 3 tysiące nawet z premią i mobilnością. Na rękę jest niecałe 2300.

12 września, 07:57, Hanka:

Ja też mam w biedronce 3300pln na rękę, na stanowisku kasjer

12 września, 18:23, Gość:

A W KTÓREJ BIEDRONCE PŁACĄ 3000 tysiące netto bo ja pracuje 4 lata i zarabiam 2200

13 września, 21:53, Gość:

2200 zł to ja mam w budżetówce po 38 latach pracy

14 września, 11:17, Gość:

Współczuję

14 września, 21:12, parobek rzadowy:

no i co z tego współczucia, ja tym rodziny i siebie nie nakarmię. Brawo rządzący, oto jak nasz traktujecie

15 września, 18:55, Lutek:

Prawda! Podle traktuje nasz podły rząd pracowników administracji publicznej . W urzędzie miasta po 36 latach pracy 2300 na rękę!!!! To SKANDAL!!! Wrocław

15 września, 23:27, re:

i masz 13. plus wczasy pod grusza. nie narzekaj

16 września, 18:50, Gość:

13 plus i wczasy pod gruszą to jest ok.2,5 tys. na 12 miesięcy to pieniądze od cholery. A w innych zakładach dają za to kawę, dla dzieci paczki itp. a w budżetówce jak dadzą dla dzieci czy tp. to mniej na wczasy pod grusza bo to jest jedna kwota na cały rok i to z tych pieniędzy.

18 września, 16:32, Gość:

Ciekaw jestem jak wyżyć za 800 zł gdy jestem na rencie ( proponują staż 3 miesięczny za1000 zł. Kpina i upodlenie człowieka

Wieksze miasto lepsza placa mniejsze miasto mniej placa a pracujemy wszyscy bardzo ciezko wiec jest to niesprawiedliwe 3tys a 2.200zl

G
Gość

Bzdury co do biedronka jesteś tylko robiłem i nic więcej a jaki nie pasujesz do kierownictwa i lizusów to jestes trędowaty a zarobki to Maks 2100 netto

d
dumek

gliny najlepiej.....

s
szczur

w pizde nie jebajcie,,,

J
Jaaaa

Podajcie brutto!!!!!!! Tak damo jak żołnierzy podajecie czyli kasjer zarabia tyle samo co zolnkerz brawo

z
znacie to?

"Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma"

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3