Twoje OC kosztuje za dużo? Sprawdź, ile płaci Twój sąsiad! Najtańsze OC w Szczecinie już od 380 zł!

Materiał informacyjny
Średni koszt związany z ubezpieczeniem OC w Szczecinie to około 900 zł. W porównaniu z innymi miastami wojewódzkimi to całkiem sporo, bo średnia składka OC wyliczona dla całego kraju wynosi 821 zł. Nie oznacza to jednak, że tanie ubezpieczenia OC w tym mieście się nie zdarzają. Ile kosztuje najtańsze OC w Szczecinie?

Najtańsze OC Szczecin – niejeden kierowca wyliczył składkę poniżej 400 zł!

Chociaż średnia składka ubezpieczenia chroniącego odpowiedzialność cywilną na to nie wskazuje, to tanie OC, którego cena jest niższa nawet niż 400 zł zdarza się również w Szczecinie. Jak można przeczytać w artykule “Najtańsze OC Szczecin – kierowcy wyliczają składki od 380 zł!” najtańsze ubezpieczenie OC wyliczone na Mubi.pl dla mieszkańca Szczecina kosztowało 380 zł. Nie jest to pojedynczy przypadek, bo w ubiegłym miesiącu tak niską ofertę otrzymało aż pięciu kierowców ze stolicy województwa zachodniopomorskiego. Kalkulacje, które zakończyły się składką w takiej wysokości zostały wykonany przez osoby w różnym wieku i posiadających różne samochody. Jednak to, co łączyło użytkowników porównywarki to bezszkodowa jazda i mała pojemność silnika samochodów.

*

Czy OC wystarczy, aby ochronić siebie i swój samochód? Najtańsze OC i AC w Szczecinie

To, jak zmieniają się ceny ubezpieczeń po zakupie autocasco wraz z OC łatwo zauważyć, wykonując kalkulację na mubi.pl. Kierowcy ze Szczecina otrzymali ofertę pakietu OC+AC od 675 zł za ubezpieczenie Forda Fiesty (1,2 l), Renault Clio (1,1 l) czy Fiata Punto (1,2 l).

Najtańsze OC dla młodych kierowców 2019 – czy Szczecin jest przyjazny dla początkujących?

Chociaż zdecydowana większość szczecińskich kierowców między 18 a 25 rokiem życia płaci za OC powyżej 1000 zł, to zdarzają się również przypadki, kiedy polisa, jaką proponuje ubezpieczyciel jest w bardziej przystępnej cenie. Wszystko zależy od danych pojazdu (marki, pojemności silnika, stanu technicznego) oraz czynników dotyczących ściśle kierowcy (doświadczenia na drodze, stanu cywilnego, miejsca zamieszkania). I tak obok tych młodych kierowców ze Szczecina, którzy zapłącili w sierpniu najmniej za ubezpieczenie jest także:

● 24-letnia posiadaczka Daewoo/FSO Tico o silniku 0,8 l, która otrzymała OC za 616 zł,
● 25-letni właściciel Renault Megane (silnik: 1,6 l), któremu zaproponowano OC w cenie 727 zł,
● 25-letni mężczyzna, który otrzymał ofertę ubezpieczenia swojej Mazdy 6 (silnik: 1,8 l) za 846 zł.

średnie ceny OC w miastach wojewódzkich wg Mubi

Jak ubezpieczyciele wyliczają składkę ubezpieczeniową?

Na cenę ubezpieczenia ma wpływ wiele czynników. Jednym z nich jest miejsce zamieszkania kierowcy. I nie bez powodu, bo informacja o adresie pozwala oszacować firmie ubezpieczeniowej ryzyko wypadkowe, a co za tym idzie – ryzyko wypłaty odszkodowania. W większych miastach, jak właśnie Szczecin, gdzie żyje około 400 tys. mieszkańców, natężenie ruchu jest duże. Tym bardziej, że co drugi szczecinianin posiada samochód.

Do tego pod uwagę brane są także statystyki wypadkowe, które udostępnia policja.

Jak widać na przedstawionych wyżej przykładach, nie bez znaczenia jest też marka samochodu, którym jeździ ubezpieczony, a także pojemność silnika. Im szybsze auta, tym większe niebezpieczeństwo spowodowania szkody takim autem. Najtańsze OC otrzymują pojazdy o niewielkich silnikach. W połączeniu z długoletnim doświadczeniem kierowcy i bezszkodową historią jazdy tworzy się sylwetka bezpiecznie i przepisowo jeżdżącej osoby. A taki może otrzymać tanie ubezpieczenie OC.

Dodaj ogłoszenie