Twierdza Świtu Skolwin niezdobyta. Energetyk na dnie

(sz)
Sebastian Wołosz
Świt Skolwin nie traci kontaktu z liderem, rezerwy Pogoni zremisowały 1:1 z Wdą Świecie, a Energetyk jest na dnie tabeli.

Świt Skolwin zwyciężył 1:0 z KKS 1925 Kalisz i jego strata do lidera Elany Toruń to punkt. Złotego gola w meczu z klubem z Wielkopolski strzelił Adam Ładziak. To pierwsze trafienie pomocnika w sezonie. Cała drużyna nie rozpamiętywała porażki z Jarotą Jarocin. Przez całą rundę była niepokonana w twierdzy Skolwin. Za tydzień Świt stoczy korespondencyjny pojedynek o mistrzostwo jesieni.

Świt Skolwin - KKS 1925 Kalisz 1:0 (1:0)
Bramka:
Ładziak (24)
Świt: Rechtziegel - Odlanicki-Poczobut, Wojdak, Kołodziejski, G. Szczepanik, Wyganowski, O. Szczepanik (85 Sobinek), Hilicki (90 Dziąbek), Ładziak (60 Krawiec), Kosacki, Walków (55 Filipowicz)
Czerwona kartka: Grzesiek (KKS, 75)

Mały mecz na wielkim stadionie - tak najlepiej podsumować zremisowane 1:1 starcie Pogoni II Szczecin z Wdą Świecie. Rozegranie go na głównej płycie było dobrym pomysłem i to już wyłącznie wina piłkarzy, że nie dostosowali się do otoczki. Świeciły reflektory i trybuny pustkami, ale nie rezerwiści.

Paweł Sikora przygotował jedenastkę, która powinna dyktować warunki i po prostu wygrać. Na środku obrony grali Walukiewicz i Rudol. W środku pola Mate Cincadze oraz Dawid Kort, a w ataku Łukasz Zwoliński. W 38. minucie napastnik dał Pogoni prowadzenie po centrze Jędrzeja Kujawy.

Pomimo przewagi gola rezerwiści nie oddali piłki rywalom. Problem w tym, że po swoich nieudanych rozegraniach prowokowali do rajdów Piotra Siekirkę. Ten rozpędzał się jak sprinter na prawym skrzydle i gdyby lepiej finalizował ataki, Wda mogła zwyciężyć. Stanęło na remisie 1:1 po uderzeniu Dawida Retlewskiego.

Pogoń II Szczecin - Wda Świecie 1:1 (1:0)
Bramki:
Zwoliński (38) - Retlewski (59)
Pogoń: Henger - Kujawa, Rudol, Walukiewicz, Matynia, Cincadze (72 Benedyczak), Kort (60 Zieliński), Maćkowski (66 Bochnak), Kowalczyk, Listkowski (60 Adamczuk), Zwoliński

Energetyk Gryfino przegrał 0:3 z Wierzycą Pelplin i zleciał na dno tabeli. Do pojedynku doszło w Malborku. Beniaminek wcielił się w rolę Krzyżaków pod Grunwaldem. W pierwszej połowie stracił trzy gole i pozostało ratować twarz po przerwie.

Nad statystykami Energetyka w ofensywie szkoda się dłużej znęcać. Nowym pomysłem na ich poprawienie było wpuszczenie do ataku bramkarza. Piotr Rusek zmienił Łukasza Aleksandrowicza, który w tym sezonie spędził na boiskach 960 minut i nie zdobył gola. Rusek grał już w polu w Vinecie Wolin, która z hukiem spadła z ligi. Podobny los może czekać gryfinian.

Wierzyca Pelplin - Energetyk Gryfino 3:0 (3:0)
Bramki:
Racki 2 (7, 23), Górka (45)
Energetyk: Brzozowski - Makuła (56 Karbowiak), Bielecki, Krzywicki, Marczuk, Cebulski, Łazarz, Prawucki (68 Fijałkowski), Wierzchowski, Toporkiewicz, Aleksandrowicz (75 Rusek)

Pozostałe wyniki 16. kolejki: Kotwica Kołobrzeg - Lech II Poznań 1:1, Centra Ostrów Wielkopolski - Górnik Konin 2:4, KP Starogard Gdański - Elana Toruń 1:2, Unia Solec Kujawski - GKS Przodkowo 1:0, Sokół Kleczew - Jarota Jarocin 0:0, Bałtyk Gdynia - Polonia Środa Wielkopolska 4:1

W tabeli prowadzi Elana Toruń i ma punkt przewagi nad Świtem Skolwin. To kluby z szansami na mistrzostwo jesieni. W grupie kandydatów do awansu pozostaje Kotwica Kołobrzeg. Pogoń II Szczecin jest na 9. miejscu, a Energetyk Gryfino na ostatnim.