Trzy "ósemki"

prz, 22 listopada 2005 r.
Francois Herbert Endene Elokan (z lewej) wszedł na boisko w 60 minucie. Przeprowadził kilka indywidualnych akcji i był bliski pokonania bramkarza Polonii Pawła Kieszka. Na zdjęciu w walce o piłkę z obrońcą Polonii - Niegryjczykiem Kelvinem Igwe. Marcin Bielecki
Piłkarze Pogoni udanie zakończyli występy ligowe na własnym boisku, pokonując Polonię Warszawa 2:0. Bohaterem meczu był Edi Andradina, ale kilku innych zawodników też zasłużyło na wysokie noty.

To przede wszystkim piłkarze grający na prawym skrzydle - Brazylijczyk Luiz Tavares i Czech Radek Divecky.

- Zagraliśmy dużo lepiej, niż w poprzednich meczach. I z tego się trzeba cieszyć - mówił po meczu Divecky.

Pogoń miała atakować prawą stroną, gdzie Polonia miała dwa słabe punkty. Byli to Adam Cichoń (świeżo po kontuzji) i niepewny Gwatemalczyk Luis Swisher. Taktyka przyniosła powodzenie. Pierwszy gol padł właśnie po akcji prawą flanką.